reklama

Lepsza jakość obrazu i dźwięku. Trwa zmiana nadawania bezpłatnej telewizji cyfrowej w Łódzkiem. Jakie kanały będziemy oglądać "po staremu" ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lepsza jakość obrazu i dźwięku. Trwa zmiana nadawania bezpłatnej telewizji cyfrowej w Łódzkiem. Jakie kanały będziemy oglądać "po staremu" ?  - Zdjęcie główne

Sprawdźcie, kiedy zmiany nastąpią w waszej gminie | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności23 maja rozpocznie się trzeci etap związany ze zmianą sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Obejmie on województwo łódzkie.
reklama

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej poprzez ulepszenie dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2 z kodekiem HEVC odbywa się w Polsce w czterech etapach. Za nami pierwszy, który objął województwo lubelskie oraz dolnośląskie.

Trzeci rozpocznie się już 23 maja. Wówczas prace rozpoczną się w południowo-wschodniej części kraju i obejmą województwa: łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie i podkarpackie. Czwarty etap zaplanowano na 27 czerwca w północno-wschodniej część kraju, czyli w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. 

Widzowie, którzy posiadają telewizory i tunery, nieobsługujące nowego systemu muszą je wymienić. Osoby, których nie stać na zakup mogą się starać o dofinansowanie, które w przypadku telewizora wynosi 250 zł, natomiast dekodera 100 zł. Wnioski można składać na Poczcie Polskiej lub drogą elektroniczną.

reklama

Nowa jakość obrazu i dźwięku. Jakie obejmie kanały? 

Co dla widza oznacza zmiana standardu? Przede wszystkim, użytkownik telewizji naziemnej będzie miał do dyspozycji więcej programów telewizyjnych, w lepszej jakości obrazu i dźwięku, ponieważ wszystkie programy będą nadawane w jakości HD. Zmiany spowodują również możliwość oferowania przez nadawców nowych usług, w tym usługi telewizji hybrydowej HbbTV, czyli m.in. wyświetlanie dodatkowych informacji o aktorach grających w filmie, składach drużyn piłkarskich czy też możliwość zakupu produktów podczas ich prezentacji od razu z poziomu telewizora.

Zmiana dotyczy kanałów telewizyjnych znanych z MUX-1, które obejmują kanały: TTV, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV. A także MUX-2, w skład którego wchodzi: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6.

reklama

W starym standardzie DVB-T wciąż będą dostępne z kanały z MUX-3, czyli TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3 Katowice, TVP Info HD, TVP Historia, TVP Sport HD), MUX-8 (Nowa TV, Wp, Zoom TV, Metro, TVP Kultura HD, TVP Kobieta. Odbiorcy, których sprzęty nie obsługują standardu DVB-T2 lub kodeka HEVC będą mogli oglądać jedynie te stacje. (Źródło: gov.pl)

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama