Reklama

Reklama

PGE ogłosiła nabór do pracy. Poszukują też osób w nietypowych zawodach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE ogłosiła nabór do pracy. Poszukują też osób w nietypowych zawodach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Koncern PGE GiEK opublikował kilkadziesiąt ofert pracy. Spółka poszukuje ludzi nie tylko do elektrowni czy kopalni, ale także do wielu spółek zależnych. W niektórych zakładach potrzebne są osoby w dość nietypowych zawodach, które nie mają związku z energetyką.

Reklama

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poszukuje osób do pracy w spółkach zależnych PGE. W ostatnim czasie koncern ogłosił chęć zatrudnienia nowych pracowników w sumie aż na kilkudziesięciu różnych stanowiskach.

W spółce Ramb, która specjalizuje się m.in. w robotach remontowych i wykonawczych dla górnictwa odkrywkowego m.in. zabezpieczeniach antykorozyjnych, wykonawstwie i montażu konstrukcji stalowych, poszukują osób na kilka stanowisk. Chętni mogą aplikować do pracy m.in. na specjalistę ds. technicznych oraz operatora wielomaszynowego, pracownika magazynowego, majstra – zastępcę kierownika, narzędziowca, malarza – piaskarza, a także elektromontera.

Z kolei spółka Bestgum, która zajmuje się produkcją taśm przenośnikowych oraz płyt gumowych, poszukuje m.in. operatora maszyn do produkcji, sortowania i uszlachetniania kruszyw, ślusarza-spawacza, wulkanizatora, tokarza, szlifierza oraz elektryka montera.

Co ciekawe, nie brakuje też dość niecodziennych ofert pracy. Spółka Betrans, zajmująca się usługami transportowymi w PGE, poszukuje osób do pracy… w kolei. Zakład prowadzi nabór na stanowiska: manewrowy, ustawiacz, prowadzący pociągi lub pojazdy kolejowe, a także rewident taboru.

Okazuje się, że spółka Betrans świadczy usługi kolejowe dla wybranych oddziałów PGE GiEK już od 2014 roku. W ramach wydzielania działalności kolejowej z bełchatowskich oddziałów w PGE GiEK, w 2012 roku została podjęta decyzja o przekazaniu jej do Betransu. Spółka w latach 2012 – 2013 zatrudniała oraz szkoliła kadry kolejowe, a następnie rozpoczęła samodzielnie świadczenie usług kolejowych zgodnie z zawartymi umowami. Od 2014 roku spółka „Betrans" jest użytkownikiem bocznicy kolejowej Rogowiec i świadczy kompleksowe usługi kolejowe na rzecz Elektrowni Bełchatów oraz Kopalni Bełchatów w zakresie utrzymania infrastruktury kolejowej oraz wykonywania manewrów własnym taborem kolejowym.

Jak informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK, obecnie nabór na posady kolejowe prowadzony jest na rzecz Elektrowni Opole, dla której Betrans zatrudnia obecnie 21 pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z ruchem kolejowym i prowadzi nabór kandydatów do przeszkolenia na stanowiska opisane w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

- Spółka zapewnia odpowiednie przygotowanie zawodowe oraz szkolenia przyszłych pracowników. Uzupełnienie stanu osobowego na stanowiskach kolejowych w Elektrowni Opole jest niezbędne ze względu na konieczność utrzymania właściwej obsługi manewrowej kolejowych dostaw surowców do elektrowni – mówi Sandra Apanasionek.

W Betransie poszukują też mechaników oraz operatorów robót ziemnych. Trwa również nabór na stanowiska administracyjne m.in. referenta ekonomicznego i ds. organizacyjnych, a także zastępcę kierownika dział kadr i płac.

Z kolei w spółce Energoserwis Kleszczów zatrudnią operatora sieci elektroenergetycznych, elektromontera, także specjalistów ds. pomiarów oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną i referenta ds. administracyjno-biurowych. Megaserwis ogłosił nabór na stanowiska: praczka-szwaczka, koncerwatora i pracownika gospodarczego, a w spółce Epore poszukują operatora urządzeń załadowczych i rozładowczych, a także kierownika wydziału eksploatacji obiektu.

Koncern PGE GiEK wciąż prowadzi nabór do swoich oddziałów. W elektrowni Bełchatów poszukiwany jest specjalista ds. instalacji pomocniczych, a w elektrowni Turów m.in. obchodowy kotła, specjaliści ds. księgowości i podatków, operator nastawni blokowej, obchodowi urządzeń nawęglania i urządzeń odpylania. Z kolei w elektrowni Rybnik do pracy zatrudnią osoby na stanowiska: starszego obchodowego urządzeń hydrotechnicznych i maszynisty uzdatniania wody. Do elektrowni w Opolu szukają elektromonterów automatyki, pomiarów i zabezpieczeń. Nabór prowadzi też Kopalnia Węgla Brunatnego w Turowie – tam zatrudnią operatora sprzętu pomocniczego na odkrywce oraz specjalistę ds. inwestycji.

Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy