Reklama

Reklama

Absolwenci i uczniowie przygotowali wspólne wystąpienie. 75 urodziny „Kilińskiego” w Zelowie [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 75 lat temu w Zelowie powstał Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego. Od tego czasu placówka prężnie się rozwija, wychowując kolejne pokolenia młodzieży. Z okazji tegorocznych urodzin szkoły w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, by wspólnie świętować rocznicę.

Reklama

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego w Zelowie zaczął działać 1 września 1947 roku. Obecnie placówka obchodzi zatem 75 urodziny. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu zorganizowane zostało uroczyste wydarzenie, w którym udział wzięli zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i zaproszeni goście.

Podczas rocznicy przed zebranymi na sali gimnastycznej zaprezentowali się uczniowie „Kilińskiego”, którzy przygotowali ciekawą część artystyczną, a także prezentacje na temat szkoły. Nie mogło również zabraknąć czasu na składanie życzeń, przekazywanie prezentów przygotowanych przez gości oraz urodzinowy tort.

Głos zabrała również dyrektor Grażyna Frontczak, która w przygotowanym przemówieniu przybliżyła zebranym historię szkoły.

- Nasza szkoła została otwarta 1 września 1947. Była pierwszą szkołą w mieście, która podjęła się nauki zawodu o kierunku handlowym. Władze gminy Zelów podjęły taką inicjatywę ze względu na duże zapotrzebowanie wykwalifikowanej kadry w zakresie handlu – mówiła Grażyna Frontczak.

Początkowo szkoła mieściła w SP 1. W obecnej siedzibie, zlokalizowanej w budynku po zakładzie produkującym tkaniny, placówka działa od 1951 roku. Od tego czasu utworzono tam m.in. internat oraz szkołę średnią, którą było Technikum Włókiennicze dla Pracujących stanowiące filię technikum w Pabianicach. Powołano również Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zelowie.

- Wiele się działo w 1999 roku. 1 stycznia tego roku – organem prowadzącym naszą szkołę zostało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. W tym samym roku po wielu latach szukania sponsorów i sojuszników oddano do użytku salę gimnastyczną. Także powołane zostały Liceum Techniczne i Technikum Mechaniczne dla Dorosłych – opowiadała Frontczak.

Swoją obecną nazwę, czyli Zespół Szkół Ponadpodstawowych, szkoła nosi od 2019 roku. Na przełomie lat naukę w placówce ukończyło ponad 5 tysięcy uczniów, a część absolwentów wzięła udział w jubileuszu, podczas którego również przygotowali swój występ.

Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć w galerii artykułu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy