Reklama

Reklama

Chcą wykupić grunty w gminie Zelów. Sprawdź, o jakie działki chodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chcą wykupić grunty w gminie Zelów. Sprawdź, o jakie działki chodzi - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Część mieszkańców gminy Zelów będzie mogła odsprzedać swoje grunty państwowej instytucji. Ogłoszenie dotyczące zakupu odnosi się jednak do konkretnego rodzaju działek. Sprawdź, czy chodzi o twoją nieruchomość.

Reklama

Mieszkańcy mają okazję sprzedać swoje działki państwowej instytucji. Chęć zakupu nieruchomości w gminie Zelów wyraziło Nadleśnictwo Kolumna. Kupowane będą lasy i grunty przeznaczone do zalesienia. W ofercie nalazło się jednak kilka wymogów, które musi spełniać działka.

Nieruchomość musi m.in. bezpośrednio przylegać do gruntów zarządzanych już przez Lasy Państwowe, mieć uregulowany stan prawnym i nie być obciążoną na rzecz osób trzecich. Na sprzedawanym gruncie nie mogą również występować spory graniczne. Działka w planie zagospodarowania przestrzennego gminy powinna być oznaczona jako przeznaczona do zalesienia, a w powszechnej ewidencji gruntów opisana jako Ls, RV, RVI, RVIz.

Jeśli nieruchomość spełnia te warunki, jej właściciel może zgłosić chęć sprzedaży. W tym celu należy złożyć ofertę w nadleśnictwie. Można to zrobić tradycyjnie w siedzibie instytucji w Łasku lub internetowo wysyłając maila.

Oferta powinna zawierać:

  • dane kontaktowe do właściciela,
  • informacje o przeznaczeniu gruntów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy dla przedmiotowej działki,
  • kopie wypisu z ewidencji gruntów, wraz z podaniem nr księgi wieczystej,
  • kopie wyrysu z mapy ewidencyjnej,
  • informacje czy istnieją drogi dojazdowe do przedmiotowych działki,
  • jeżeli działka objęta jest Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu – kopię wypisu z Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu.
 

Dodatkowo należy pamiętać, że cena nie może być wyższa od kwoty ustalonej w operacie szacunkowym sporządzanym przez rzeczoznawcę majątkowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w Nadleśnictwie Kolumna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy