Reklama

Reklama

Mniej autobusów pojedzie do Zelowa. Sprawdź, z których kursów już nie skorzystamy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mniej autobusów pojedzie do Zelowa. Sprawdź, z których kursów już nie skorzystamy - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo zmieniona zostanie ilość autobusów kursujących między Zelowem a Łaskiem. Zgodę na taką decyzję podczas ostatniej sesji wyrazili radni. Wiadomo już, jak będzie wyglądał nowy rozkład.

Reklama

W 2010 roku zawarte zostało międzygminne porozumienie dotyczące organizacji transportu zbiorowego na linii Łask-Buczek-Zelów. Dzięki temu mieszkańcy mogli korzystać z przejazdów linią C obsługiwaną przez autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku. Okazuje się, że teraz gmina Buczek postanowiła wycofać się z zawartego porozumienia. Powodem takiej decyzji miały być wysokie koszty.

W związku z tym burmistrz gminy Łask zwrócił się propozycją zmiany wspominanego porozumienia. Przygotowano również nowy rozkła, który pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania wspomnianej linii C. Kursów będzie mniej, a utrzymane zostaną jedynie te, które są rentowne.

Tematem zajęto się podczas kwietniowej sesji rady miejskiej w Zelowie. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego w zakresie publicznego transportu zbiorowego została przyjęta przez nich jednogłośnie.

O planowanych zmianach w rozkładzie poinformował już ZKM w Łasku. Od 1 maja w dni nauki szkolnej odbywać się będzie do 6 kursów. Oznacza to, że na trasie Łask-Zelów rozkład nie ulegnie zmianie. Za to znacznie mniej będzie autobusów powrotnych. Z placu Dąbrowskiego wyjadą jedynie 3 pierwsze i 3 ostatnie kursy z obecnego rozkładu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZKM zmiany zajdą również w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. W rozkładzie pozostanie do 4 kursów w obie strony (2 pierwsze i 2 ostatnie). Do tej pory mieszkańcy mogli również skorzystać z autobusu w soboty. Od maja jednak kursy w weekend zostaną całkowicie zlikwidowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy