Reklama

Reklama

Podział między mieszkańcami w gminie Zelów. Chcą odłączenia jednej z miejscowości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podział między mieszkańcami w gminie Zelów. Chcą odłączenia jednej z miejscowości - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na terenie gminy Zelów doszło do podziału między mieszkańcami. Część z nich chce odłączenia jednej z miejscowości i powołania na jej terenie zupełnie nowego sołectwa.

Reklama

W marcu i kwietniu w sołectwie Wypychów przeprowadzono konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogli przekazać swoją opinię na temat podziału ich sołectwa. Teraz urząd publikuje ich wyniki.

Jak przekazuje gmina Zelów, konsultacje przeprowadzono w formie przyjmowania opinii i wniosków, w tym również w trybie zapytania ankietowego, którego formularz został również udostępniony mieszkańcom. Udział mogły w nich wziąć osoby zamieszkujące we wspomnianych wcześniej miejscowościach, posiadające czynne prawo wyborcze. Łącznie były to 323 osoby (Wypychów - 163, Podlesie - 107 i Krześlów - 53).

W konsultacjach w formie ankiet udział wzięło 111 mieszkańców, co oznacza frekwencję na poziomie 34%. 55 osób opowiedziało się za utworzeniem nowego sołectwa, przeciw było 51 mieszkańców. 2 osoby wstrzymały się od głosu, a 3 oddały głos nieważny. Jak przekazuje gmina, poza tymi ankietami nie złożono odrębnych wniosków i opinii.

W ramach „rozłamu” miałyby powstać dwa odrębne sołectwa: Wypychów i Krześlów. Do pierwszego miałyby przynależeć miejscowości Wypychów i Podlesie. Drugie, jak sama nazwa wskazuje, obejmowałoby Krześlów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy