Reklama

Reklama

Urząd oddaje część pieniędzy wydanych na zakup paliwa. Sprawdź, czy i jak możesz otrzymać zwrot

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Urząd oddaje część pieniędzy wydanych na zakup paliwa. Sprawdź, czy i jak możesz otrzymać zwrot - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy gminy Zelów mogą dostać z urzędu zwrot części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego. Niestety nie dotyczy to wszystkich. Pieniądze z podatku akcyzowego mogą odzyskać jedynie rolnicy. Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot?

Reklama

Rolnicy posiadający lub dzierżawiący grunty na terenie gminy Zelów mogą otrzymać zwrot podatku akcyzowego pobieranego przy zakupie paliwa. Aby dostać pieniądze, muszą złożyć do burmistrza specjalny wniosek dostępny na stronie urzędu oraz dołączyć do niego faktury VAT będące dowodem zakupu oleju napędowego od 1 sierpnia zeszłego roku do 31 stycznia.

Jak przekazuje samorząd, ustalono również limity, które różnią się w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Dla gospodarstwa rolnego limit zwrotu wynosi 110 litrów na 1 ha użytków rolnych, a stawka podatku to 1,20 zł na litr oleju.

W przypadku hodowców bydła pod uwagę brane będą średnioroczne stany bydła z 2022 roku. Dlatego muszą oni oprócz wcześniej wymienionych dokumentów dostarczyć również potwierdzenie średniej rocznej liczby bydła DJP wydany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na złożenie wniosków rolnicy mają cały miesiąc. Dokumenty przyjmowane będą od 1 do 28 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy