Reklama

Reklama

Wyniki egzaminu ósmoklasisty gminie Zelów. Która szkoła wypadła najlepiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty gminie Zelów. Która szkoła wypadła najlepiej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie podstawówek z egzaminem ósmoklasisty mierzyli się pod koniec maja. Niedawno dowiedzieli się, jak poszły im testy i jakie wyniki osiągnęli. Która szkoła w gminie Zelów okazała się najlepsza?

Reklama

Ponad pół miliona uczniów w całej Polsce podeszło w tym roku do egzaminu ósmoklasisty, który odbył w dniach 24-26 maja. Sprawdzian wiedzy, jak co roku podzielono na trzy części. Wiemy, jak poszło uczniom z zelowskich szkół.

Najlepsza w gminie Zelów okazała się Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie. Uczniowie tej placówki zdobyli najwyższy wynik ze wszystkich części egzaminu. W tej podstawówce do testu przystąpiło 16 absolwentów. Z języka polskiego uzyskali 64%. Lepiej poszła matematyka, którą napisali na 68%. Najlepszy wynik udało się osiągnąć z angielskiego. Tutaj uczniowie zdobyli aż 70%.

Absolwentom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie najlepiej poszedł test z języka polskiego, napisali go na 53%. Na podobnym poziomie udało się też zdać matematykę, z której osiągnęli 50%. Najsłabiej uczniowie poradzili sobie z angielskim. Wynik z tego przedmiotu to 44%. Egzamin zdawało 31 osób.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie egzamin pisało 74 uczniów. Najlepszy wynik osiągnęli z języka polskiego, było to 62%. Podobny rezultat absolwenci osiągnęli z angielskiego, tutaj udało się zdać na poziomie 60%. Najsłabiej poszła matematyka, z której uczniowie zdobyli 47%.

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie do egzaminu przystąpiło 15 uczniów. Testy ze wszystkich przedmiotów zakończyli z podobnymi wynikami. Z polskiego udało się osiągnąć 55%. Angielski napisali na 53%, a matematykę udało się zdać na poziomie 51%.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach z filią w Bujnach Szlacheckich najlepiej poradzili sobie z językiem polskim, z którego osiągnęli 48%. Podobnie było z angielskim, tutaj średni wynik wynosił 46%. Najsłabiej tegorocznym absolwentom poszła matematyka, którą napisali na 35%. Szkołę w tym roku skończyło 21 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy