Reklama

Reklama

Gokarty zamiast lodowiska? Urząd planuje dużą inwestycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gokarty zamiast lodowiska? Urząd planuje dużą inwestycję - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas sesji rady miejskiej w Zelowie powrócił temat zagospodarowania terenu „Śnieżki” przy ulicy Piotrkowskiej, gdzie kilkadziesiąt lat temu funkcjonowało miejskie lodowisko. Okazuje się, że gmina ma już pewne plany na ten obiekt. Wśród pomysłów pojawił się tor gokartowy.

Reklama

Jeszcze na przełomie lat 70. i 80. XX wieku Zelów mógł poszczycić się własnym miejskim lodowiskiem przy ulicy Piotrkowskiej. Ślizgawka przestała jednak funkcjonować, a przez następne lata pojawiało się wiele pomysłów na zagospodarowanie tego terenu. Jeszcze w 2013 roku mieszkańcy zgłosili się do ówczesnej burmistrz z zapytaniem o możliwość stworzenia tam basenu i słowni.

Pomysł nie doszedł jednak do skutku. Zmiany przyszły natomiast w 2022 roku. Wówczas władze gminy podjęły decyzję o zagospodarowaniu terenu „Śnieżki”. Samorządowi udało się już opracować ekspertyzę techniczną hali. Zlecono też opracowanie na jej podstawie dokumentacji, która ma zostać oddana do końca czerwca 2023 roku.

Pojawiły się koncepcje tego, co powstanie na hali i terenie przylegającym do niej. Temat ten został poruszony podczas grudniowej sesji rady miejskiej. Pewne jest, że obiekt będzie mieć przeznaczenie sportowe. Wspomniano również o jednym z pomysłów, który obecnie jest najbardziej prawdopodobny do realizacji. Okazuje się, że samorząd rozważa otworzenie w „Śnieżce” toru gokartowego z terenem zewnętrznym. Dodatkowo urząd bierze również pod uwagę możliwości zagospodarowania obiektu w zależności od sezonu. Podczas sesji padł m.in. pomysł stworzenia tam sezonowego lodowiska.

Swój wkład w rewitalizację „Śnieżki” będą mieć uczniowie z terenu gminy Zelów. Koncepcja przedstawiona zostanie również Młodzieżowej Radzie Miejskiej, która wypowie się w kwestii przydatności zaproponowanych rozwiązań oraz tego, jak wpłyną one na potrzeby młodych mieszkańców gminy. Jak przekazuje urząd, dalsze kroki dotyczące inwestycji będą uzależnione od wniesionych uwag.

Obecne nie jest znana jeszcze data rozpoczęcia robót. Rewitalizacja będzie mogła odbyć się dopiero po przygotowaniu dokumentacji projektowej, uzyskaniu zgód i pozwoleń oraz zabezpieczeniu środków w budżecie gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy