reklama

Kopalnia Bełchatów podjęła decyzję. Ma związek z obecną sytuacją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kopalnia Bełchatów podjęła decyzję. Ma związek z obecną sytuacją - Zdjęcie główne
Autor: Archiwum PGE GiEK

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaGigantyczne upały, które sięgają nawet 40 stopni Celsjusza dają się również we znaki górnikom pracującym w odkrywkach Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Koncern PGE GiEK przekazał, że zakład podjął już odpowiednie kroki.
reklama

Do naszego kraju wkroczyła gignatyczna fala upałów. Od kilku dni notowane są bardzo wysokie wartości temperatur, które przekraczają 30 stopni Celsjusza. W rekordowych pomiarach notowane jest 35-38 stopni Celsjusza. W niedzielę, 28 czerwca, w szczytowym momencie słupki rtęci na termometrach mogą przekroczyć nawet… 40 stopni.

Wysokie temperatury powietrza oznaczają większe zapotrzebowanie na prąd, co spowodowane jest przede wszystkim pracą klimatyzacji i urządzeń chłodzących. Upały powodują również wzrost temperatury wody w rzekach i zbiornikach wodnych. Pojawia się więc pytanie o pracę elektrowni węglowych. Czy w Polsce może grozić nam ograniczenie produkcji energii? Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) zapewniają, że system pracuje stabilnie.

reklama

Elektrownia Bełchatów w podwyższonej gotowości 

Podwyższony stan gotowości obowiązuje również w Elektrowni Bełchatów, gdzie na bieżąco monitorowana jest praca kluczowych instalacji oraz systemów chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji.

- Utrzymywana jest podwyższona gotowość służb eksploatacyjnych, w szczególności w obszarach energetyki, automatyki, IT i utrzymania ruchu – informuje PGE GiEK.

Koncern zapewnia, że zweryfikowano również sprawność urządzeń oraz przygotowanie systemów rezerwowych.

-  Elektrownia pozostaje w stałym kontakcie z właściwymi służbami oraz monitoruje komunikaty meteorologiczne, utrzymując pełną gotowość operacyjną na czas występowania wysokich temperatur – przekazało biuro prasowe PGE GiEK.

reklama

Kopalnia Bełchatów: klimatyzatory na koparkach i dłuższ przerwy w pracy

Rekordowe upały dają się mocno we znaki również pracownikom Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wysokie temperatury panują szczególnie na otwartym terenie ogromnych wyrobisk. PGE GiEK zapewnia, że Kopalnia Bełchatów zapewnia pracownikom odpowiednie warunki niezbędne do tego, aby praca była wykonywana w sposób bezpieczny. Pracownicy mają nieograniczony dostęp do wody pitnej i higienicznej, udostępniono pomieszczenia umożliwiające odpoczynek oraz schłodzenie organizmu.

- Na maszynach podstawowych i pomocniczych w kabinach operatorskich oraz w pozostałych pomieszczeniach, gdzie przebywa obsługa, zainstalowane są klimatyzatory oraz urządzenia zapewniające wymianę powietrza – informuje PGE GiEK.

reklama

Jak podkreślono, w obszarze warsztatowym praca odbywa się w strefach zacienionych, pomieszczenia są wietrzone, a w przypadku nadmiernego wzrostu temperatury w halach stosuje się dodatkowe przerwy w pracy.

- Ograniczone zostały prace wymagające dużego wysiłku fizycznego oraz prace na otwartej przestrzeni. Jednocześnie zapewniono dłuższe i częstsze przerwy dla pracowników, których praca wymaga przebywania na słońcu – zapewnia koncern PGE GiEK. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo