W poniedziałek, 22 czerwca, kard. Konrad Krajewski, podczas Mszy Posłania, wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej. Podczas homilii Metropolita Łódzki skierował kilka słów do kapłanów, którzy niedługo staną przed nowymi wyzwaniami i obowiązkami.
- Posyłam was, byście byli błogosławieństwem dla ludzi. Nie daj Boże, żeby ktoś nie był błogosławieństwem dla tych, do których idzie. Posyłam was, byście otwierali drzwi miłosierdzia. Szeroko, szeroko. Bo to robił Jezus – mówił Ksiądz Kardynał.
Przypomniał również, że duchowni nie powinni skupiać się na ocenianiu drugiego człowieka, ale dostrzegać w nim dobro i prowadzić ku spotkaniu z Chrystusem, a kapłańską misję należy opierać na logice Ewangelii i miłosierdzia. Z kolei przed końcowym błogosławieństwem wręczone zostały dekrety kierujące kapłanów do nowych zadań duszpasterskich.
Okazuje się, że zmiany zajdą również w zelowskiej parafii. Nowym duchownym będzie ks. Ireneusz Sikora, który do tej pory był wikariusz parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Duchowny został mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie i posługę rozpocznie po wakacjach.
Komentarze (0)