reklama

Jaka przyszłość czeka zakłady PGE? Dekarbonizacja, symulator i wodór czyli dyskusja o transformacji energetyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaka przyszłość czeka zakłady PGE? Dekarbonizacja, symulator i wodór czyli dyskusja o transformacji energetyki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaW dniach 2-4 września w naszym mieście odbędzie się Sympozjum Naukowo-Techniczne Energetyka Bełchatów 2024. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o tym, jaka przyszłość czeka krajową energetykę. Nie zabraknie dyskusji o dekarbonizacji, wykorzystaniu wodoru, inwestycjach w OZE czy też… wyników Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego, który ma wskazać scenariusze dla transformacji energetycznej w kraju.
reklama

Organizatorem sympozjum jest BMP, wydawca czaspomisma i portalu "Kierunek Energetyka". Samo wydarzenie, które po raz kolejny odbędzie się w Bełchatowie (2-4 września), zyskało rangę jednej z największych tego typu imprez w kraju. Rolę honorowego gospodarza tego wydarzenia objął koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie.

- Podczas tegorocznej edycji skupimy się na tym, co „tu i teraz" oraz wybiegniemy nieco w przyszłość, aby zmierzyć się z pytaniami o wodór, dekarbonizację czy inwestycje OZE. Jakie kompetencje powinien posiadać menadżer energetyki przyszłości? Jakie kolejne kroki i strategie obrać już teraz, żeby ze spokojem podejść do transformacji? Czy energetyka konwencjonalna przestanie istnieć z dnia na dzień? - zapowiadają organizatorzy sympozjum, zaznaczając jednocześnie, że jego uczestnicy spróbują odpowiedzieć na wiele pytań nurtujących środowisko energetyków.

reklama

W programie konferencji znajdzie się m.in. forum energetyczne zatytułowane „Czy grozi nam kryzys?”. Z kolei w kolejnym zaplanowanym panelu zatytułowanym „Co dalej energetyko?" wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Klimatu i Środowiska oraz Przemysłu, a także największych spółek energetycznych w kraju.

Podczas sympozjum nie zabraknie również referatów związanych z energetyką. Wśród nich zaplanowano m.in. „Scenariusze transformacji energetycznej w Polsce, czyli wyniki Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego" - Marcin Popkiewicz, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; „Czynniki wpływające na lokalizację morskich farm wiatrowych" - Magdalena Przewoźniak, Laureatka Women's Energy In Transition – Polish Edition; „Bezpieczeństwo Infrastruktury Krytycznej – OZE na morzu na przykładzie Morskich Farm Wiatrowych" - Rafał Miętkiewicz, Akademia Marynarki Wojennej; „Problemy finansowania urządzeń wykorzystywanych w energetyce konwencjonalnej" - Jacek Janas, Enea Wytwarzanie sp. z o.o.; "Energia z Zielonych Molekuł i Poligeneracja: przyszłość systemów produkcji i wykorzystania OZE (w tym odnawialnego wodoru i amoniaku) w kontekście produkcji ciepła i energii elektrycznej" - Tomoho Umeda, Hynfra P.S.A.

reklama

 

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama