reklama

Uczeń z Zelowa najlepszy! Pokonał uczestników nietypowego turnieju [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczeń z Zelowa najlepszy! Pokonał uczestników nietypowego turnieju [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaW najbogatszej gminie w Polsce zorganizowano nietypowy turniej. Uczniowie szkół z naszego regionu rywalizowali w popularnej geograficznej grze. Turniej wygrał uczeń z zelowskiego liceum. Sukcesów było jednak więcej. Którzy uczniowie pokazali się z najlepszej strony?
reklama

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie pod patronatem Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i Gminy Kleszczów zorganizował dość nietypowy konkurs. Uczniowie z okolicy mieli okazję zmierzyć się w Regionalnym Turnieju GeoGuessr.

Nietypowe zawody odbyły się w Kleszczowie

Zawody podzielone były na dwie grupy wiekowe. W pierwszej udział brali uczniowie szkół podstawowych. W drugiej zmierzyła się młodzież placówek ponadpodstawowych. Łącznie było to aż 62 uczestników (34 z szkół podstawowych oraz 28 z szkół ponadpodstawowych).

Najpierw gracze w każdej z grup zmierzyli się w pięciu dwuminutowych rundach. Następnie na podstawie ich wyników wybrano po pięć osób z każdego zestawienia, które zmierzyły się w ścisłym finale. Również w tym przypadku rywalizacja składała się z pięciu dwuminutowych rund i pozwoliła na wyłonienie najlepszy graczy.

reklama

Uczniowie z Zelowa triumfowali

W grupie szkół ponadpodstawowych na pierwszym stopniu podium znalazł się Norbert Hofman, uczeń Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie. W ścisłym finale znalazło się również jego dwóch kolegów Wojciech Tokarczyk i Kajetan Marciniak, którzy uplasowali się na 4 i 5 miejscu. Na podium stanęli natomiast wychowankowie TNT w Kleszczowie - Krystian Cywiński i Oliwier Ołubek.

Z kolei w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Fabian Gajewski ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie, na drugim i trzecim stopniu podium stanęli Lena Zawiślak oraz Piotr Paradecki ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaj Kopernika w Łękińsku. Również w tej kategorii w ścisłym finale znaleźli się wychowankowie zelowskiej placówki. Na czwartym miejscu znalazł się Borys Dżbik, a piątą pozycję zajął Hubert Lewera. Obaj chłopcy chodzą do Szkoły Podstawowej nr 1.

reklama

Gminę Zelów podczas konkursu reprezentowali również: Liliana Drozdowska i Jakub Politański z liceum ogólnokształcącego oraz Wojciech Flantowicz, Mateusz Wiewiórowski, Antoni Sokołowski ze szkoły podstawowej. Dodatkowo wyjazd był dla młodzieży okazją do zobaczenia wkopu w kopalni węgla brunatnego z punktu widokowego w Żłobnicy.

Czym jest GeoGuessr?

GeoGuessr to gra komputerowa, która wydana została w 2013 roku. Rekordy popularności bije jednak dopiero od pewnego czasu. Gracze zostają przeniesieni do losowego miejsca na świecie i stają przed zadaniem odgadnięcia lokalizacji, w której się znajdują na podstawie zdjęć Google Stree View.

Zawodnicy mogą przemieszczać się wzdłuż dróg za pomocą strzałek i na podstawie różnych elementów krajobrazu oceniają, gdzie są. Gdy gracz uzna, że wie, w jakie miejsce został przemieniony, oznacza je na mapie. W swojej wirtualnej podróży trzeba się jednak spieszyć, ponieważ czas na odgadnięcie lokalizacji jest ograniczony. Najlepsi gracze są w stanie odgadnąć miejsca na podstawie jedynie sekundowego zdjęcia.

reklama

Co ważne na zdjęciach zazwyczaj zakryte są najbardziej istotne elementy, jak rejestracje samochodów, czy niektóre napisy na reklamach i znakach, tak aby gracz nie mógł odczytać swojej lokalizacji w ten sposób.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo