Reklama

Reklama

Urzędnicy zapukają do drzwi. Od tej wizyty może zależeć, czy dostaniesz pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urzędnicy zapukają do drzwi. Od tej wizyty może zależeć, czy dostaniesz pieniądze - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do drzwi mieszkańców gminy Zelów już niedługo mogą zapukać urzędnicy. Będą oni przeprowadzać wywiady środowiskowe związane z wypłatami dodatku węglowego. Sprawdź, co będą kontrolować urzędnicy oraz czy można odmówić zgody na taką wizytę.

Reklama

W gminie Zelów rozpoczęły się wywiady środowiskowe. Już niedługo urzędnicy staną w drzwiach domów niektórych mieszkańców w celu przeprowadzenia kontroli. Jest to związane ze zmodyfikowaną kolejny raz ustawą dotyczącą dodatku węglowego. Ostatnia nowelizacja, która weszła w życie 3 listopada, wprowadziła kilka istotnych dla mieszkańców nowości, w tym dała urzędnikom możliwość zweryfikowania złożonych wniosków.

Zmiany w dodatku węglowym

Zgodnie z nowelizacją ustawy, gdy pod jednym adresem mieszka kilka rodzin lub kilka osób samodzielnie utrzymujących się i nie można ustalić dla nich odrębnego adresu do 30 listopada, wtedy urzędnicy przy przyznawaniu dodatku nie będą stosować zasady jeden adres - jeden dodatek. Można będzie zatetem otrzymać kilka dopłat na ten sam adres.

- Oznacza to, że gospodarstwom domowym zamieszkującym w odrębnych lokalach, które nie mają odrębnego adresu, przysługuje dodatek węglowy. Przyznanie go w takim przypadku nastąpi w drodze decyzji administracyjnej po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie – informuje M-GOPS w Zelowie.

Dodatkowo po nowelizacji dodatek przysługiwać będzie również gospodarstwom niezgłoszonym do bazy CEEB, przed 11 sierpnia.

Urzędnicy skontrolują mieszkańców gminy

Zmiany te wiążą się jednak z tym, że do niektórych domów zapukają urzędnicy w celu przeprowadzenia wywiadów środowiskowych. W gminie Zelów takie kontrole rozpoczęły się w poniedziałek. 14 listopada.

Jak przekazuje Balbina Bednarek, z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie, sprawdzane będą wnioski ponownie złożone przez interesantów oraz takie złożone z urzędu. Pracownicy ośrodka pomocy zweryfikują również wnioski budzące wątpliwości o przyznaniu dodatku węglowego.

- Podczas wywiadu sprawdzane będzie: odrębność lokalu, skład gospodarstwa domowego, źródło ogrzewania, rodzaj paliwa, czy jest możliwość wyodrębnienia adresu, wiąże się to z wizytą urzędników w miejscu zamieszkania mieszkańców gminy – dodaje Balbina Bednarek.

Mieszkańcy mogą nie zgodzić się na wizytę urzędników w ich domu. Jednak odmowa przeprowadzenia wywiadu skutkuje tym, że wniosek nie będzie mógł zostać rozpatrzony pozytywnie.

Do kiedy można składać wnioski?

Przypominając, w ramach dodatku węglowego, mieszkańcy mogą dostać 3 tys. zł. dopłaty. W tym celu w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie należy złożyć, na udostępnionym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska druku, specjalny wniosek. O przyznanie dodatku węglowego można ubiegać się do 30 listopada 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy