reklama

Wielki sukces mieszkańców gminy Zelów. Zgarnęli złoto w nietypowej dyscyplinie

Opublikowano:
Autor:

Wielki sukces mieszkańców gminy Zelów. Zgarnęli złoto w nietypowej dyscyplinie - Zdjęcie główne
Autor: Facebook/Gmina Zelów

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaSportowcy z gminy Zelów już wielokrotnie triumfowali zarówno na arenie lokalnej, jak i krajowej. Tym razem jednak drużyna z Zelowa zgarnęła złoto w dość nietypowej dyscyplinie. Zawodnikom udało się również otrzymać przepustkę do mistrzostw Polski. Jak tego dokonali?
reklama

Reprezentanci Gminy Zelów nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń podczas Letnich Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych Województwa Łódzkiego w Spale. Mieszkańcy gminy stanęli do rywalizacji w rzadko spotykanej na klasycznych stadionach konkurencji. Było to jednak świetną decyzją. Ekipa z Zelowa zgarnęła bowiem pierwsze miejsce.

Złoto dla reprezentantów gminy Zelów

Przeciąganie liny to dyscyplina o wielkich tradycjach, która dawniej gościła nawet na nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich. Choć dziś bywa postrzegana jako sport niszowy lub widowiskowy element festynów, profesjonalna rywalizacja wymaga od zawodników ogromnej siły fizycznej, wytrzymałości, a przede wszystkim perfekcyjnej synchronizacji i strategii zespołowej. Jeden fałszywy krok lub brak zgrania w ułamku sekundy potrafi przesądzić o porażce.

reklama

Ekipa z Gminy Zelów udowodniła, że do startu w Spale była przygotowana perfekcyjnie. Od samego początku turnieju zdominowała pole walki, wygrywając kolejne starcia w imponującym i bezkompromisowym stylu. Efektem ich ciężkiej pracy był tytuł Mistrzów Województwa Łódzkiego.

W zwycięskim składzie reprezentacji Gminy Zelów znaleźli się Kamil Wojtczyk (kapitan drużyny), Jakub Grabarz, Gabriel Kwiatkowski, Robert Gembka, Patryk Zamolski, Wojciech Maciejewski.

Powalczą o tytuł mistrzów Polski

Wojewódzki triumf to dopiero początek sportowej drogi dla tej utalentowanej grupy. Wywalczone w Spale złoto otworzyło przed nimi drzwi do rywalizacji na najwyższym krajowym szczeblu. Reprezentacja Gminy Zelów uzyskała oficjalny awans na Mistrzostwa Polski LZS (Ludowych Zespołów Sportowych).

reklama

Rywalizację zaplanowano na koniec sierpnia bieżącego roku. Teraz przed zawodnikami intensywne tygodnie treningów, podczas których będą szlifować formę, by godnie reprezentować swoje województwo i powalczyć o miano najlepszych w całej Polsce.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo