Reklama

Reklama

Za ósmoklasistami sprawdzian z "królowej nauk". Zobacz zadania z matematyki, które mieli na egzaminach. Mamy arkusze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Za ósmoklasistami sprawdzian z "królowej nauk". Zobacz zadania z matematyki, które mieli na egzaminach. Mamy arkusze - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
14
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Za uczniami klas ósmych drugi dzień egzaminów. Dziś zmagali się z "królową nauk". Mamy arkusze z matematyki. Zobacz, czy dalibyście radę zdać ten egzamin?

Reklama

Tegoroczne egzaminy pisze ponad 502 800 uczniów, w tym ponad 14 450 dzieci ukraińskich. Trzydniowy maraton młodzież zaczęła we wtorek od sprawdzianu z języka polskiego. Dziś mierzyli się z matematyką. Przed nimi jeszcze egzamin z języka obcego. 

Egzamin z matematyki. Zobaczcie, z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się ósmoklasiści 

Egzamin z matematyki, który jest egzaminem obowiązkowym dla każdego ósmoklasisty, rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00. Uczniowie mogli rozwiązywać zadania przez godzinę i 40 minut. Arkusz, który dostają uczniowie, składał się z 19 zadań. Niektóre mają formę zamkniętą, inne otwartą i tych  jest zazwyczaj mniej. Za całość można uzyskać 25 punktów. Co ważne, nie wszystkie zadania punktowane są tak samo. Za zadania otwarte można zdobyć więcej punktów. Dodatkowo w tych zadaniach, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów, nie wystarczy poprawna odpowiedź. Nauczyciele oceniają również sposób jego rozwiązania. 

W ubiegłym roku średni procentowy rezultat z egzaminu wyniósł 57%. Jak będzie w tym roku? Okażę się na początku lipca. Co ważne, egzaminu nie będzie może powtórzyć. 

Na egzamin uczniowie mogli mieć przybory do pisania, czyli długopis lub pióro z czarnym tuszem oraz linijkę. Zakazane było korzystanie z kalkulatora. Chcecie zobaczyć, jakie zadania czekały na ósmoklasistów? Zajrzycie do naszej galerii pod artykułem, mamy arkusze. Brakujące strony stanowią brudnopis, który mieli do swojej dyspozycji uczniowie. 

Jeszcze tylko język obcy i wakacje 

Przed uczniami egzamin z języka obcego. Rozpocznie się on w czwartek o godzinie 9 i potrwa 90 minut. Inna procedura czasowa dotyczy uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W zależności od rodzaju wydanego im orzeczenia, dodatkowy czas może maksymalnie wynosić w tym przypadku 45 minut.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich tych, którzy kończą szkołę podstawową. Uczniowie nie mogą go nie zdać, jednak od tego, jak im pójdzie i ile punktów zdobędą zależy, czy uda im się dostać do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Co ważne, z egzaminu ósmoklasisty nie ma powtórki. Oficjalne wyniki będą znane 3 lipca. Udostępnione zostaną każdemu zdającemu w specjalnym systemie elektronicznym https://ziu.gov.pl/login, do którego login i hasło uczniowie otrzymają od dyrektorów szkół. 6 lipca ósmoklasiści będą mogli odebrać już zaświadczenia z placówek edukacyjnych, które przekażą do szkół ponadpodstawowych. Będą one potrzebne do przyjęcia do szkół ponadpodstawowych. Co prawda trwającego wciąż egzaminu uczniowie nie mogą go nie zdać, jednak od tego, jak im pójdzie i ile punktów zdobędą, zależy, czy uda im się dostać do wybranej placówki. 

Przypomnijmy, że rekrutacja do szkół zawodowych oraz średnich w wielu województwach wciąż trwa. Terminy otwarcia rekrutacji ustala kuratorium danego województwa. W większości szkół  rozpoczęła się one 15 maja  i potrwa do 19 czerwca. Wyjątek stanowi województwo łódzkie, gdzie rekrutacja rozpoczęła się 24 kwietnia i zakończyła się 23 maja (wybór preferencji i złożenie wniosku w szkole pierwszego wyboru). Do 26 lipca trwa tam rekrutacja uzupełniająca. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy