Zorganizowali mistrzostwa w strażackiej remizie. Kto okazał się najlepszy? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaW gminie Zelów zorganizowano już drugą edycję Mistrzostw Zelowa w warcabach. W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach licznie zjawili się miłośnicy tej gry planszowej. Sprawdź, kto okazał się najlepszy.

W Łobudzicach odbyły się II Mistrzostwa Zelowa w warcabach o Puchar Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka. W wydarzeniu udział mogli wziąć zarówno mieszkańcy miasta i gminy Zelów, jak i innych miejscowości powiatu bełchatowskiego, a nawet województwa łódzkiego.

- Mistrzostwa zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim w kategorii „open” dziewcząt i kobiet oraz chłopców i mężczyzn na dystansie 9 rund. Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Warcabowego – przekazują organizatorzy.

W dniu zawodów na terenie jednostki OSP w Łobudzicach zjawiło się około 80 uczestników. Rywalizacja wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Wśród dziewcząt w kategorii poniżej 15 lat najlepsza była mieszkanka gminy Bełchatów Karolina Mroczkowska. Reprezentantki gminy Zelów zajęły natomiast 6, 9 i 12 miejsca. Odpowiednio były to Julia Duraj, Justyna Zawodzińska i Natalia Sicińska.

Wśród chłopców do lat 15 najlepszy był Robert Papierkowski z Lutowa. Na drugim miejscu znalazł się mieszkaniec Drużbic, Jakub Michaś. Kolejne lokaty zajęli mieszkańcy gminy Zelów. Na trzecim stopniu podium stanął Filip Franc z Zelowa, na czwartej pozycji znalazł się Jakub Brzozowski reprezentujący OSP Łobudzice.

Wśród kobiet poniżej 20 lat są dwie osoby na podium. Obie panie przyjechały z gminy Bełchatów. Są to Julia Małachowska oraz Maja Golik. Kategorię mężczyzn do lat 20 zdominowali natomiast przedstawicie OSP Łobudzice. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Pająk następnie kolejno byli Jakub Soboń, Kacper Makowski oraz Eryk Mościński.

Następnie w kategorii do lat 30 wśród kobiet znalazła się tylko jedna uczestniczka i była to Magdalena Zawodzińska. Rywalizacja wywiązała się natomiast między mężczyznami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Piotr Zięba z Gorzkowic, na drugiej pozycji znalazł się reprezentujący ten sam klub, Grzegorz Zywert. Odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu znaleźli się Bartosz Rybak z Łobudzic i Krystian Korzuchowski z Zelowa.

Wśród kobiet w kategorii powyżej 30 lat najlepsza okazała się reprezentująca Zelów Sylwia Trębacz. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Michaś z Drużbic. Trzecia pozycja przypadła Karolinie Świerczyńskiej z Lutowa. Tuż za podium znalazła się zelowianka Katarzyna Sobczyk.

W kategorii wiekowej do 50 lat wśród mężczyzn zwycięzcą został Przemysław Oderkierkiewicz z Lutowa. Drugie miejsce zajął Krzysztof Zięba z Gorzkowic. Reprezentanci Zelowa, Bartosz Sowała i Rafał Sobczyk zajęli trzecią i piątą pozycję.

Wśród osób powyżej 50 roku życia również najlepszy okazał się przedstawiciel Lutowa – Edward Perdek. Kolejne miejsca podium zajęli zelowianie. Andrzej Sowała zdobył drugą pozycję, a Józef Brzozowski trzecią.

- Mistrzostwa są memoriałem Szczepana Krajdy wieloletniego działacza przez lata związanego z Ludowymi Zespołami Sportowymi jak i długoletniego ze środowiskiem strażackim. W ten sportowy sposób swojego tatę chciał uhonorować syn Jacek Krajda , który jest inicjatorem turnieju, oraz sędzią głównym na tych Mistrzostwach – mówią organizatorzy.

Wydarzenie uświetnił występ wokalny Martyny Kruk. Relację z turnieju można zobaczyć w galerii artykułu.