BetCris Łódzka 4. Liga: Derby powiatu nie dla Włókniarza Zelów!

BetCris Łódzka 4. Liga: Derby powiatu nie dla Włókniarza Zelów! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W sobotnich derbach powiatu bełchatowskiego piłkarze Włókniarza Zelów podejmowali na Stadionie im. Krzysztofa Surlita drużynę Omegi Kleszczów. Jakim wynikiem zakończył się mecz 23. kolejki sezonu 2023/2024 czwartoligowych zmagań?

Przed derbowym pojedynkiem w znacznie lepszej sytuacji była drużyna z Kleszczowa, która zajmowała ósme miejsce w tabeli BetCris Łódzkiej 4. Ligi i miała na koncie 31 punktów (10 zwycięstw, 1 remis, 11 porażek). Z kolei Niebiesko-Biało-Zieloni praktycznie od początku bieżącego sezonu okupują ostatnie miejsce i nie mają widoków na jego opuszczenie, bo przegrali aż 18 z 22 meczów i zdobyli zaledwie 8 punktów, dzięki dwóm zwycięstwom i takiej samej liczbie remisów.

W rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 górą w derbowej konfrontacji była Omega Kleszczów, ale zwycięstwo nad zelowianami nie przyszło jej łatwo. W spotkaniu, które zostało rozegrane 6 września minionego roku, padł tylko jeden gol. Zdobył go Bartłomiej Rygała bodajże w 26. minucie pierwszej połowy. Jak było w rewanżu?

Jeśli chodzi o końcowy wynik to mieliśmy powtórkę z rozrywki. Ponownie o losach derbów powiatu przesądził gol strzelony w pierwszej połowie. Zdobył go w 34. minucie Przemysław Szewczyk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przed jednego z piłkarzy Włókniarza. To już dziewiętnasta porażka zelowian w bieżącym sezonie czwartoligowych zmagań.

Włókniarz Zelów – Omega Kleszczów 0:1 (0:1)
Bramka: Szewczyk (34. - rzut karny)

W 24. kolejce sezonu 2023/2024 BetCris Łódzkiej 4. Ligi, którą zaplanowano na weekend 27-28 kwietnia, Włókniarz zagra na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów. Z kolei w majówkę (4-5 maja) do Zelowa zawita drużyna KS Kutno.