Reklama

Reklama

Matura 2022. Jak poszło uczniom z ZSP w Zelowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Matura 2022. Jak poszło uczniom z ZSP w Zelowie? - Zdjęcie główne

Maturę w zelowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych pisało 38 abiturientów. Egzamin zakończył się pomyślnie dla 25 z nich. Jakie wyniki osiągnęli z przedmiotów obowiązkowych?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W tym roku do matury przystąpiło kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie. Wiemy już, jakie uzyskali wyniki.

Reklama

Do matury przystąpiło podczas tegorocznej sesji 38 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie, w tym 21 z technikum i 17 z liceum. Egzamin udało się zdać 25 osobom, czyli 66 procent wszystkich uczniów. 

W przypadku technikum zdawalność wyniosła 48 procent, co oznacza, że pomyślnie egzamin zakończył się jedynie dla 10 uczniów. Z kolei w liceum maturę zdało 15 z 17 osób (88 procent).

Jak wyglądały wyniki z poszczególnych przedmiotów? Jeśli chodzi o język polski, to zaliczyło go 100 procent licealistów oraz 71 procent uczniów technikum. Ich średnie wyniki wyniosły natomiast, kolejno, 52 i 33 procent. 

Matematykę zdało 94 procent absolwentów liceum, uzyskując średni rezultat 60 procent punktów. W technikum natomiast egzamin zakończył się pozytywnie dla 52 procent maturzystów. Ich średni wynik wyniósł 37 procent.

Najlepiej uczniowie ZSP w Zelowie poradzili sobie z językiem angielskim. Tu zdawalność wśród absolwentów technikum była najwyższa i wyniosła 90 procent (przy średnim rezultacie 63 procent). Dla tegorocznych abiturientów z liceum egzamin skończył się pomyślnie w 94 procentach. Średnio zdobyli oni 66 procent punktów z tej części egzaminu.

Jak matura wypadła w Bełchatowie?

Sprawdziliśmy też, jak wypadła matura w poszczególnych bełchatowskich szkołach. 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego zdawalność wyniosła 96,33 proc. W "Bronku" do egzaminu przystąpiło 136 osób z czego 131 zdało maturę. Pięciu uczniów będzie pisało poprawkę.

II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdawalność wyniosła 91,75 proc. Egzamin maturalny pisało 109 licealistów z czego z powodzeniem zakończyło go 100 uczniów. Dziewięć osób będzie pisało poprawki (7 z matematyki, 1 z języka polskiego oraz 1 z angielskiego).

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 maturę zdawali uczniowie technikum i liceum. W Technikum Energetycznym zdawalność wyniosła 82,76 proc. Do egzaminu przystąpiło 116 uczniów z czego 96 zdało maturę. Pięć osób nie zdało egzaminu, a 15 będzie mogło przystąpić do poprawki. Z kolei w IV Liceum Ogólnokształcącym zdawalność wyniosła 40,75 proc. Do egzaminu przystąpiło 27 osób z czego 11 zdało maturę, 13 będzie pisać poprawkę, a 3 nie zdały egzaminu.

Z kolei w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta zdawalność wyniosła 72,86 proc. W popularnym „Ekonomiku” do matury przystąpiło 70 osób z czego 51 uczniów zdało egzamin dojrzałości. Prawo do poprawki będzie miało 13 osób, a sześć osób matury nie zdało.

Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Zbigniewa Herberta zdawalność była wręcz perfekcyjna. Do egzaminu maturalnego w tej szkole przystąpiło 52  tegorocznych absolwentów. Zdawalność wyniosła 100 proc.

Prawie co trzeciej osobie noga na maturze powinęła się w  III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Zdawalność w tej szkole wyniosła 68 proc. Do matury przystąpiły 103 osoby. Zadać egzamin udało się 70 uczniom, 33 osoby uzyskały wynik negatywny. Wśród nich 27 ma możliwość przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Natomiast 6 uczniów nie zdało z 2 lub więcej przedmiotów i nie ma możliwości przystąpienia do poprawki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy