Reklama

Reklama

Przed nami halowe igrzyska dla mieszkańców gminy Zelów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przed nami halowe igrzyska dla mieszkańców gminy Zelów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Już 19 i 20 w Łobudzicach odbędą się Miejsko-Gminne Halowe Igrzyska LZS dla mieszkańców miasta i gminy Zelów.

Reklama

Dwudniowe zawody odbędą się w Szkole Podstawowej w Łobudzicach. Igrzyska przeznaczone są dla mieszkańców gmin Zelów. Startować może każy, nie przewidziano ograniczeń wiekowych.
 
Zawodnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród podanych: warcaby, szachy, tenis stołowy, rzut lotką, podnoszenie odważnika (mężczyźni), wielobój sprawnościowy, przeciąganie liny (2+1).
 
Uczestnictwo w Mistrzostwach bezpłatne, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach organizatorzy przygotowali medale – statuetki.
Organizatorem Igrzysk jest Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie.
 
DYSCYPLINY SPORTOWE: 
 
SZACHY, WARCABY: 
W  igrzyskach  udział  mają  prawo  startu  wszyscy  zainteresowani  uczestnicy  niezależnie  od  wieku.  Warunkiem  dopuszczenia  do  igrzysk  jest  stałe  lub  tymczasowe  zameldowanie mieszkańca miasta i gminy Zelów, lub ucznia ze szkół na terenie naszej gminy Zelów. System rozgrywek zostanie omówiony w dniu zawodów, w zależności od ilości uczestników kojarzenia poszczególnych rund zostaną przeprowadzone systemem szwajcarskim z wyłonieniem wszystkich  miejsc. 
 
TENIS STOŁOWY: 19.11.2022r (sobota) 
Igrzyska w dyscyplinie tenisa stołowego zostaną rozegrane w sobotę 19 listopada br. w Szkole Podstawowej w Łobudzicach.  Zawodnicy powinni posiadać strój sportowy. System gry zostanie omówiony na odprawie technicznej w dniu zawodów.  
 
PODNOSZENIE ODWAŻNIKA – 17,5kg - wyciskanie 
Zawodnik  powinien  obowiązkowo  posiadać  niezbędny  strój  sportowy  (koszulka  z  krótkim rękawem i spodenki). Zawodnicy wyciskają lewą lub prawą ręką odważnik na wyprostowane ramię  bez  uginania  nóg  w  kolanach  i  odrywania  stóp  od  podłoża.  Cały  cykl  powtarza  się  do  chwili popełnienia  błędu  (przerywa  sędzia)  lub  własnej  rezygnacji.  W  przypadku  nieprawidłowego wykonania  próba  nie  będzie  zaliczona  do  wyniku  a  sędzia  prowadzący  konkurencję  może  ją przerwać i zakończyć. Decyzja sędziego jest ostateczna. O kolejności decyduje ilość zaliczonych podniesień. 
 
PRZECIĄGANIE LINY: 
Startują drużyny trzy osobowe (2 mężczyzn + 1 kobieta). Zawodnicy przeciągają linę na boso, bez obuwia ani skarpetek. 
 
RZUT LOTKĄ: 
Kobiety oraz mężczyźni rzut do tarczy wykonują z odległości 3 metrów. Punktuje pięć ważnych rzutów, zawodnik przed ważnymi rzutami ma do wykorzystania w ramach rozgrzewki po dwa próbne rzuty (istnieje możliwość zrezygnowania z próbnych rzutów). O kolejności indywidualnej decyduje suma pięciu rzutów ( przy równej sumie decyduje ilość wyższych trafień).  
 
WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY: 
W wieloboju sprawnościowym udział mogą wziąć kobiety jak i również w trzech konkurencjach: rzut piłką do kosza (5 rzutów), rzut piłką lekarską 2 kg do tyłu, slalom sprawnościowy. O kolejności zawodników indywidualnie decydują najlepsze wyniki z trzech konkurencji.  
 
Końcowe wyniki, regulamin dostępny na stronie internetowej klubu. www.lkszelow.pl
 
Szczegóły na plakacie poniżej:
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy