Autor: | Zdjęcie: ZKS Włókniarz Zelów via Facebook

foto ZKS Włókniarz Zelów via Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW sobotnim meczu 9. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej piłkarze Włókniarza Zelów rywalizowali na własnym terenie z drużyną Vicotria Żytno. Z jakim skutkiem?

Po ośmiu seriach gier Włókniarz Zelów zajmował pierwszą pozycję w tabeli z dorobkiem 21 punktów na koncie (7 zwycięstw i 1 porażka – przyp. red.). Rywal z Żytna okupował ostatnie miejsce w stawce i nie miał na koncie nawet jednego oczka. Dokładnie odwrotny był bilans bramkowych obu ekip (31:9 vs 9:31).

Zgodnie z przewidywaniami to Niebiesko-Biało-Zieloni okazali się lepsi w sobotniej potyczce, ale ósma wygrana w sezonie przyszła po nadspodziewanie ciężkiej walce. Rywal skupił się na defensywie i długo skutecznie bronił dostępu do własnej bramki.

Wynik spotkania dopiero w 46. minucie otworzył Maciej Dąbrowski, który wykorzystał rzut karny. Końcowy rezultat na 3:0 ustalił Cezary Klich. Wychowanek Włókniarza ustrzelił dublet, po zagraniach Tomasza Kowalskiego, pomiędzy 85 a 90 minutą.

Włókniarz Zelów – Victoria Żytno 3:0
1-0: Dąbrowski (46. - karny)
2-0: Klich (85.)
3-0: Klich (90.)

W 10. kolejce sezonu 2024/2025 drużyna Włókniarza Zelów zagra na wyjeździe z Pilicą Przedbórz. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 12 października o godzinie 15:30.