Reklama

Reklama

Inwestycja rozwiąże problemy z wodą w gminie Zelów. Koszt to ponad 13 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe/Pixabay

Inwestycja rozwiąże problemy z wodą w gminie Zelów. Koszt to ponad 13 mln zł - Zdjęcie główne

foto Poglądowe/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stacja uzdatniania wody w Zelowie zostanie zmodernizowana. Inwestycja ma pomóc rozwiązać problemy z dostawą wody pitnej w okresie upałów. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą.

Reklama

Jak informuje urząd, inwestycja swoim zakresem obejmuje rozbudowę i przebudowę ujęcia i stacji wodociągowej w Zelowie. Najpierw przygotowana zostanie dokumentacja projektowa, a następnie rozpocznie się modernizacja stacji.

Zaplanowane prace przewidują m.in. wykonanie kompletnych studni zastępczych ujęcia wody wraz z obudowami i pompami, zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia odżelaziaczy oraz odmanganiaczy, zmodernizowane zostaną także istniejące urządzenia. Stacja wyposażona będzie również w dodatkowe sprężarki powietrza, mieszacze wodno-powietrzne, pompy płuczące, wybudowany zostanie dodatkowy zbiornik retencyjny wody.

Jak informuje gmina, zmodernizowana zostanie pompownia II stopnia, a także wykonany zostanie niezbędny remont istniejącego budynku Stacji Uzdatniania Wody. W ramach zadania zmodernizowany również zostanie układ sterowania i układ zasilania urządzeń.

- Istniejącą stację wybudowano w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu Gmina Zelów prowadziła dynamiczna rozbudowę sieci wodociągowych na terenie miasta i gminy, wobec czego obecnie możliwości uzdatniania wody są niewystarczające, a urządzenia wymagają wymiany lub modernizacji. W okresie upałów i wiosenno-letnich suszy zaobserwowano pojawiające się problemy z dostawą wody pitnej. Potrzeby mieszkańców i rolników przewyższają możliwości techniczne stacji – informuje gmina Zelów.

Wykonawca inwestycji będzie miał 29 miesięcy na jej realizację. Koszt to ponad 13 mln zł. Przebudowa zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy