Reklama

Reklama

Gmina sprzedaje węgiel. Gdzie i za ile można kupić opał?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Zelów

Gmina sprzedaje węgiel. Gdzie i za ile można kupić opał? - Zdjęcie główne

foto Gmina Zelów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła sprzedaż węgla w preferencyjnych cenach w gminie Zelów. Do składu znajdującego się w mieście przyjechały już transporty z opałem, który czeka na odbiór przez mieszkańców. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za węgiel.

Reklama

Przy ulicy Poprzecznej w Zelowie uruchomiony został gminny skład węgla. Opał znajdujący się tam, można kupić od urzędu w preferencyjnych cenach. Dotyczy to jednak mieszkańców, którzy wcześniej zgłosili się do samorządu z odpowiednim wnioskiem.

- Osoby, które złożyły wniosek do Urzędu Miejskiego w Zelowie, są informowane o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu wniosku według kolejności, z jaką były składane – przekazują urzędnicy.

Po uzyskaniu przez mieszkańców pozytywnej odpowiedzi muszą oni dokonać wpłaty na rzecz urzędu. Cena węgla oferowanego przez gminę Zelów wynosi 2 tys. zł. Tę kwotę osoby zainteresowane kupnem węgla mogą przelać na gminne konto lub dokonać wpłaty w kasie urzędu. Po uiszczeniu opłaty należy zgłosić się do po odbiór faktury. Takie dokumenty wydawane są w urzędzie miejskim.

- W przypadku dokonywania zapłaty przelewem na konto gminy prosimy o zgłoszenie się po odbiór faktury nie wcześniej niż następnego dnia po dokonaniu zlecenia przelewu, ponieważ momentem zapłaty jest chwila uznania rachunku gminy, a nie obciążenia rachunku wpłacającego – dodają urzędnicy.

Węgiel można odebrać w punkcie przy ulicy Poprzecznej po okazaniu faktury i dokumentu tożsamości kupującego, które zweryfikowane zostaną przez pracownika Zakładu Usług Komunalnych. 

- W przypadku gdy odbiór dokonywany jest przez osobę upoważnioną przez nabywcę, do listy pokwitowań dołącza się także pisemne pełnomocnictwo udzielone przez nabywcę wskazanego w treści faktury sprzedaży i dokonuje się sprawdzenia tożsamości osoby upoważnionej do obioru przez nabywcę – przekazują urzędnicy.

Opał wydawany jest jednorazowo w całości, a jego transport do domu kupujący musi przygotować we własnym zakresie. Gmina dysponuje węglem z trzech kopalni: KWK Piast-Ziemowit ruch Wola, KWK „Wesoła” oraz KWK Ruda Ruch Halemba.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy