Reklama

Reklama

Gdzie nowe drogi, oświetlenie i kanalizacja? Oto inwestycje, jakie zaplanowano na przyszły rok w gminie Zelów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gdzie nowe drogi, oświetlenie i kanalizacja? Oto inwestycje, jakie zaplanowano na przyszły rok w gminie Zelów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miejska w Zelowie uchwaliła budżet gminy na przyszyły rok. W planach finansowych znalazły się inwestycje za 13 mln zł. Co wybudują nam w 2023 roku?

Reklama

Radni uchwalili budżet na 2023 rok. W przyszłym roku gmina Zelów planuje wydatki wysokości 81 mln zł. Dochody mają natomiast wynieść blisko 72 mln zł. Oznacza to, że w budżecie powstanie deficyt w wysokości 9 mln zł i ma zostać pokryty m.in. nadwyżką z poprzednich lat oraz emisją obligacji.

Najważniejszą dla mieszkańców częścią uchwalonego budżetu są jednak wydatki przeznaczone na inwestycje. Te mają sięgnąć nieco ponad 13 mln zł. Na co samorząd zamierza przeznaczyć te pieniądze?

Nowe drogi, oświetlenie i kanalizacja

W planach wydatków gminy znalazły się m.in. inwestycje związane z budową sieci wodociągowej w miejscowościach Nowa Wola i Kolonia Ostoja oraz powstaniem kanalizacji w Zelówku. Modernizacji poddana zostanie natomiast oczyszczalnia ścieków w Zelowie. W budżecie znalazły się również fundusze na budowę sieci wodociągowej oraz drogi na ulicy Harcerskiej.

Nowe drogi, a także modernizację nawierzchni zaplanowano w: Woli Pszczółeckiej, Kolonii Kociszew, Dąbrowie, Kolonii Grabostów, Kolonii Łobudzice oraz przy ulicy Łąkowej w Zelowie. W planach znalazła się również budowa mostu na rzece Chrząstawce.

W wielu miejscowościach gminy, a także w samym Zelowie zaplanowano budowę oświetlenia. W ramach funduszu sołeckiego takie inwestycje przeprowadzone zostaną w Bujnach Księżych, Przeczni, Wygiełzowie, Ostoi oraz w sołectwie Pukawica.

Czego jeszcze mogą spodziewać się mieszkańcy? 

Pośród zdań, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku, znalazło się wiele tych związanych z jednostkami OSP gminy Zelów. W planach znalazły się również inwestycje, z których skorzystają najmłodsi. Szkoły podstawowe w Kociszewie i Wygiełzowie będą mogły pochwalić się rozbudowanymi placami zabaw. Placówka w Łobudzicach dostanie nowe wyposażenie, a SP nr 2 w Zelowie przejdzie modernizację i remont dachu.

Wśród pozostałych planów znalazły się również budowa altany w Łękach, modernizacja placu zabaw i siłowni w Maurycowie, remont świetlicy w Grabostowie, budowa siłowni zewnętrznej w Janowie oraz budowa przyłącza wodociągowego do świetlicy w Bujnach Księżych.

Podczas sesji do planu inwestycji dopisane zostało również zadanie dotyczące zagospodarowania hali Śnieżka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy