Kolejny sukces zelowskiego biegacza. Został Mistrzem Polski!

Kolejny sukces zelowskiego biegacza. Został Mistrzem Polski! - Zdjęcie główne
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Nikodem Dymiński z kolejnym złotym medalem. Zelowianin tym razem został Mistrzem Polski w sztafecie szwedzkiej U18.

Utalentowany zelowski biegacz ponownie może mieć powody do dumy. Nikodem Dymiński przywiózł złoty medal z kolejnej dużej imprezy. Tym razem startował podczas Mistrzostw Polski sztafet w kategorii U18 w Słubicach. Zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wraz z kolegami z województwa łódzkiego stanął na najwyższym stopniu podium.

Na pierwszej zmianie pobiegł Igor Łuczyński( Rawa Mazowiecka), na kolejnej zmianie 200 metrów właśnie Nikodem Dymiński (Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny), na 300m Krzysztof Majewski (AZS Łódź), a sztafetę dystansem 400m kończył Jan Adamczewski (AZS Łódź).

Warto przypomnieć, że to kolejny ogromny sukces zelowianina. W lipcu Nikodem Dymiński wystartował podczas Mistrzostw Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. Mieszkaniec gminy Zelów stanął do rywalizacji w dwóch dyscyplinach. Zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego najpierw dotarł do półfinału w biegu na 100 metrów, a następnie, wspólnie ze swoimi kolegami, pod wodzą Łukasza Mantyka, trenera BKL-u, wystartował w sztafecie szwedzkiej. W finale po fantastycznym biegu polska sztafeta zajęła pierwsze miejsce, zostając Mistrzami Europy.

Nikodem Dymiński indywidualnie zdobył w tym sezonie również srebrny medal na Mistrzostwach Polski U18 na 100m z rewelacyjnym czasem 10,76s.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!