Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Zelów dostaną 3 tysiące złotych. Jest tylko jeden warunek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy gminy Zelów dostaną 3 tysiące złotych. Jest tylko jeden warunek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Można już starać się o dodatek węglowy. Żeby skorzystać ze świadczenia i dostać pieniądze trzeba spełnić jeden ważny warunek. Co muszą zrobić mieszkańcy gminy Zelów, żeby ich budżet zasiliły dodatkowe 3 tysiące złotych?

Reklama

Dodatek węglowy według rządowych zapowiedzi ma przysługiwać gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. O pieniądze mogą ubiegać się właściciele nieruchomości, które w co najmniej 85% ogrzewane są za pomocą węgla kamiennego.

Dla chcących skorzystać z dodatku nie ma ustalonego kryterium dochodowego. Co ważne świadczenie przyznawane jest na gospodarstwo, a nie na osobę, więc nawet jeśli wniosek o dofinansowanie złoży kilku mieszkańców tego samego domu, pieniądze przyznane zostaną tylko raz. Dostanie je osoba, która pierwsza złożyła dokument.

Wnioski w gminie Zelów można składać od czwartku, 18 sierpnia. Ich wzór w całej Polsce jest taki sam. Przyjmowaniem dokumentów zajmują się urzędy gminy. W Zelowie są na to dwa sposoby. Dokument można złożyć elektronicznie za pomocą platformy ePUAP.

- W przypadku składania wniosku w formie elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego – przekazuje Urząd Gminy Zelów.

Wniosek o świadczenie można również wypełnić w tradycyjny sposób i w formie papierowej zanieść do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie. Ten czynny jest od godziny 7:30 do 15, a we wtorki do 17.

Co ważne urząd prosi, aby do składanego wniosku dołączyć kserokopię potwierdzenia wpisania lub zgłoszenia głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Wpis do ewidencji jest warunkiem koniecznym do uzyskania świadczenia.

Na złożenie wniosku mieszkańcy gminy Zelów mają czas do 30 listopada. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy