BetCris IV Liga: Derby powiatu bełchatowskiego na remis

BetCris IV Liga: Derby powiatu bełchatowskiego na remis - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W jednym z sobotnich pojedynków 31. kolejki Łódzkiej BetCris IV Ligi doszło do kolejnych w ostatnim czasie derbów powiatu bełchatowskiego. Tym razem Włókniarz Zelów zmierzył się na wyjeździe z Omegą Kleszczów. Jakim wynikiem zakończył się pojedynek lokalnych rywali?

Przed drugą bezpośrednią potyczką w sezonie 2022/23 w zdecydowanie lepszej sytuacji był zespół Omegi, który miał na swoim koncie 35 punktów i zajmował jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Niebiesko-Biało-Zieloni po serii porażek osunęli się w tabeli i nie mogą być pewni ligowego bytu.

Drużyna z Kleszczowa była lepsza od Włókniarza również w rundzie jesiennej, kiedy to na Stadionie im. Krzysztofa Surlita zwyciężyła aż 3:0. Za ekipą gospodarza sobotniej konfrontacji przemawiał także fakt, że zelowianie w środku tygodnia nadrabiali ligowe zaległości z marca, a zawodnicy Omegi mogli spokojnie przygotowywać się do derbów.

Jaki przebieg miało spotkanie? Do przerwy padła tylko jedna bramka. W 26. minucie Piotr Boczkiewicz wyprowadził na prowadzenie drużynę Włókniarza. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Niestety mniej więcej po upływie godziny gry do wyrównania doprowadził Paweł Kowalski. Wynik ten, pomimo starań z obu stron, nie uległ już zmianie. Remis i podział punktów w Kleszczowie.

Omega Kleszczów vs Włókniarz Zelów 1:1 (0:1)
Bramki: Kowalski (59.) - Boczkiewicz (26.)

Do zakończenia sezonu 2022/23 Łódzkiej BetCris IV Ligi pozostało jeszcze sześć kolejek. W tej najbliższej Włókniarz Zelów zmierzy się na własnym boisku z Jutrzenką Drzewce. Ten mecz odbędzie się w sobotę 20 maja o godzinie 16:00. Tydzień później Niebiesko-Biało-Zieloni zagrają w Kutnie.