BetCris IV Liga: Przełamanie Włókniarza Zelów!

BetCris IV Liga: Przełamanie Włókniarza Zelów! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Piłkarze Włókniarza Zelów długo czekali na ligowe przełamanie, ale w końcu się doczekali! Szczęśliwa dla zelowian okazała się trzynasta kolejka sezonu 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej, w której wygrali na wyjeździe 3:2 z Jutrzenką Drzewce!!!

Drużyna Włókniarza po przegranych w powiatowych derbach z Omegą Kleszczów (0:3) i GKS-em Bełchatów (1:5) osunęła się na trzecie od końca miejsce w tabeli rozgrywek BetCris IV Ligi łódzkiej. Zawodnicy z Zelowa przed sobotnim pojedynkiem notowali serię czterech kolejnych porażek i to w okresie obchodów 100-lecia klubu.

Początek konfrontacji z nieco wyżej notowaną Jutrzenką Drzewce pokazał jednak pełną determinację Niebiesko-Biało-Zielonych. Na bramki trzeba było jednak poczekać do ostatniego kwadransa premierowej odsłony. Pierwszą zdobył w 33. minucie Igor Świątkiewicz, który popisał się kapitalnym uderzeniem z około 25 metrów, umieszczając futbolówkę w samym okienku bramki przeciwnika. Autorem drugiego gola na minutę przed przerwą został Mateusz Stolarczyk. W tym momencie wydawało się, że komplet punktów już na pewno trafi na konto Włókniarza.

Ekipa Jutrzenki nie zwiesiła jednak głów tylko wzięła się ostro do roboty w drugiej połowie i doprowadziła do remisu. W 54. minucie z rzutu karnego kontaktową bramkę zdobył Perek, a kwadrans później do wyrównania doprowadził Turek. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy za sprawą niezawodnego Świątkiewicza zapewnili sobie wygraną

Tym samym Włókniarz Zelów ma obecnie na koncie 13 punktów, co pozwoliło awansować na szesnastą pozycję w tabeli. Następna szansa an powiększenie dorobku już za tydzień, kiedy na stadion im. Krzysztofa Surlita zawita KS Kutno, aktualnie siódmy zespół w stawce.

Jutrzenka Drzewce - Włókniarz Zelów 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Świątkiewicz (33.), 0:2 Stolarczyk (44.), 1:2 Perek (54.- karny), 2:2 Turek (70.), 2:3 Świątkiewicz (85.)

Skład Włókniarza: Bruchajzer - Cygan (80' Swędrowski), Golański, Sikorski (75' Czyżewski), Fokasiew - Rosiak, Boczkiewicz, Jaszczak (70' Smuga), Waszak, Świątkiewicz -Stolarczyk (75' Bendkowski)