BetCris IV liga: Włókniarz nie postraszył faworyta

BetCris IV liga: Włókniarz nie postraszył faworyta - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W sobotnim meczu dziewiątej kolejki sezonu 2022/2023 Betcris IV ligi łódzkiej piłkarze Włókniarza Zelów nie zdołali sprawić niespodzianki w wyjazdowym meczu z Polonią Piotrków Trybunalski.

Zdecydowanym faworytem piotrkowsko-zelowskiego starcia była drużyna gospodarza, która notowała serię czterech kolejnych zwycięstw. Niestety Polonia swoją wyższość udowodnił już w siódmej minucie pojedynku, kiedy to objęła prowadzenie po strzale głową. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Adrian Malicki, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i skierował futbolówkę do siatki. Pomimo ambitnej postawy piłkarze Włókniarza nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania przed przerwą.

Po niej bramki zdobywali też wyłącznie piotrkowianie. Ozdobą spotkania było trafienie Mateusza Jakubiaka z 48. minuty, kiedy to zawodnik Polonii zdecydował się na uderzenie z okolić koła środkowego i przelobował stojącego w okolicach jedenastego metra golkipera Niebiesko-Biało-Zielonych. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 68. minucie Dawid Lenarcik, który dla odmiany wykorzystał wrzutkę z prawej strony boiska.

Tym samym po dziewięciu spotkaniach sezonu 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej  piłkarze Włókniarza Zelów mają na koncie trzy wygrane, jeden remis i pięć porażek. Dziesięć zdobytych punktów przekłada się obecnie na czternastą pozycję w tabeli.

Szansa na podreperowanie tego dorobku już w najbliższą sobotę, 17 września, kiedy to na stadion  im. Krzysztofa Surlita zawita Skalnik Sulejów, ósma drużyna w czwartoligowej stawce. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Polonia Piotrków Trybunalski vs Włókniarz Zelów 3:0 (1:0)
Bramki: Malicki (7.), Jakubiak (48.), Lenarcik (68.)