BetCris IV Liga: Włókniarz z drugim zwycięstwem w sezonie!

BetCris IV Liga: Włókniarz z drugim zwycięstwem w sezonie! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Włókniarza Zelów, którzy w sobotnie popołudnie pokonali na wyjeździe 4:2 ekipę Boruty Zgierz w meczu 7. kolejki BetCris IV ligi łódzkiej. To druga wygrana Niebiesko-Biało-Zielonych w sezonie 2022/2023!

Przed bezpośrednim starciem na wyższej pozycji w ligowej tabeli była ekipa Boruty Zgierz, która miała na swoim koncie o trzy oczka więcej od Włókniarza. Drużyna gospodarza sobotniego spotkania po trzech porażkach na starcie rozgrywek zremisowała 1:1 ze Zjednoczonymi Stryków, a następnie pokonała 2:1 WKS 1957 Wieluń i 3:1 Stal Niewiadów.

Zawodnicy ze Zgierza chcieli pójść za ciosem i powalczyć 3 września o kolejne punkty, ale plan ten szybko wybili im z głowy piłkarze z Zelowa, którzy już w piątej minucie prowadzili 2:0!!! Na listę strzelców wpisali się Fokasiew* i Kaliski. Nie minęło pół godziny meczu, a było już 3:0 dla gości! Trzecie trafienie dla Włókniarza dorzucił w 27. minucie Igor Świątkiewicz.

Gracze Boruty pomimo niekorzystnego obrotu spraw nie zwiesili głów i dążyli do odwrócenia losów rywalizacji. Po kwadransie gry do siatki trafił Kacper Kapeliński, ale kontaktowa bramka ostatecznie nie została uznana przez sędziego. Powód? Spalony. To co nie udało się w piętnastej minucie, udało się tuż przed przerwą, kiedy to na 1:3 trafił Krystian Wojtczak.

Trener ekipy ze Zgierza zdecydował, że jego zespół wyjdzie na drugą połową z aż pięcioma zmianami w składzie. Roszady te szybko przyniosły spodziewany efekt, bo już w 51. minucie Boruta przegrywała tylko 2:3. Na listę strzelców wpisał się Adam Grzybowski. Gol ten wprowadził sporą nerwowość po stronie Włókniarza, ale to właśnie do piłkarzy z Zelowa należało ostatnie słowo podczas sobotniej konfrontacji.

W 84. minucie po raz czwarty udało im się pokonać golkipera gospodarzy za sprawą Michała Robakiewicza i tym samym ustalić wynik spotkania na 4:2 dla przyjezdnych. Dla Włókniarza Zelów to drugie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 BetCris IV ligi łódzkiej. Dzięki niemu Niebiesko-Biało-Zieloni po siedmiu kolejkach zmagań mają na koncie siedem oczek.

Szansa na kolejną zdobycz punktową już w najbliższą środę, 7 września, kiedy to na stadion imienia Krzysztofa Surlita w Zelowie zawita Zryw Wygoda, ostatni zespół ligowej tabeli, który w sześciu pierwszym meczach wywalczył zaledwie jedno oczko.

7. kolejka BetCris IV ligi łódzkiej 2022/2023
Boruta Zgierz - Włókniarz Zelów 2:4 (1:3)
Bramki: Wojtczak (45.), Grzybowski (51.)  - Fokasiew (3.), Kaliski (5.), Świątkiewicz (27.), Robakiewicz (83.)

Skład Włókniarza: Bruchajzer - Robakiewicz, Sikorski, Golański, Fokasiew - Kaliski (75' Rosiak), Boczkiewicz (88 Smuga), Jaszczak (90' Cygan), Waszak (60' Stefaniak) - Świątkiewicz (85' Tomski), Maciejewski (70' Stolarczyk)