BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów wciąż bez przełamania

BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów wciąż bez przełamania - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ostatnie dni nie były udane dla piłkarzy Włókniarza Zelów, którzy w środku tygodnia pożegnali się z okręgowym Pucharem Polski na etapie ćwierćfinału, a w sobotę przegrali po raz czwarty z rzędu w rozgrywkach BetCris IV Ligi łódzkiej.

W ramach 12. kolejki sezonu 2022/23 Niebiesko-Biało-Zieloni podejmowali na stadionie im. Krzysztofa Surlita drużynę Omegi Kleszczów. Obchodzący  w minioną niedzielę swoje 100-lecie klub z Zelowa do rywalizacji w kolejnych derbach powiatu bełchatowskiego przystępował z dziesięcioma punktami na koncie. Takim samym dorobkiem mógł się pochwalić lokalny rywal, który miał nieco lepszy bilans bramkowy, dzięki któremu zajmował wyższe miejdce w tabeli czwartoligowych zmagań w grupie łódzkiej.

O takich spotkaniach zwykło się mawiać, że to „mecze za sześć punktów”. Patrząc na dotychczasową postawę obu ekip, można było spodziewać się zaciętego starcia, o losach którego może przesądzić dosłownie jeden gol. Niestety, patrząc z perspektywy gospodarzy sobotniego starcia, tym razem  w zasadzie wszystko było jasne już do przerwy. Goście wyszli na prowadzenie w trzeciej minucie pojedynku po trafieniu Przemysława Szewczyka. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 cztery minuty przed przerwą.

W drugiej połowie przyjezdni skupili się na pilnowaniu korzystnego wyniku, a Włókniarz nie był w stanie zdobyć nawet kontaktowej bramki choć bardzo mu na tym zależało. Kropkę nad „i” w 79. minucie sobotniego starcia postawił Bartosz Pieniążek. Tym samym w derbach powiatu bełchatowskiego Włókniarz Zelów przegrał w sobotę 1 października 2022 roku z Omegą Kleszczów w stosunku 0:3.

To już czwarta ligowa porażka zelowian z rzędu. Po wygranej ze Zrywem Wygoda (3:1) w 8. kolejce sezonu 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej, Włókniarz przegrywał 0:3 z Polonią Piotrków Trybunalski, 0:2 ze Skalnikiem Sulejów, 1:5 z GKS-em Bełchatów i teraz z kleszczowianami, co nie pozwala Niebiesko-Biało-Zielonym opuścić trzeciego od końca miejsca w ligowej tabeli.

Jakby tego było mało, w tygodniu piłkarze z Zelowa zebrali baty w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski, przerywając aż 0:6 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Martwić mogą nie tylko porażki, ale też niemoc w ofensywie.

Trzeba jednak wierzyć, że zła passa zostanie przerwana. Być może karta odwróci się już w sobotę 8 października, kiedy to Włókniarz Zelów zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce, którą również można zaliczyć do grona czwartoligowych średniaków. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:00.

Włókniarz Zelów vs Omega Kleszczów 0:3 (0:2)
Bramki: Szewczyk (3., 41.), Pieniążek (79.)