BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów wywalczył utrzymanie rzutem na taśmę

BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów wywalczył utrzymanie rzutem na taśmę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ostatnim meczu sezonu 2022/23 Łódzkiej BetCris IV Ligi piłkarze Włókniarza Zelów rywalizowali w lokalnych derbach z Orkanem Buczek. Stawką dla Niebiesko-Biało-Zielonych było utrzymanie na piątym szczeblu rozgrywkowym! Czy to się udało?

Przed 38. kolejką zmagań Włókniarz zajmował szesnastą pozycję w tabeli, czyli ostatnią spadkową. Jednak strata do zajmującej bezpieczną (piętnastą) pozycję Stali Niewiadów wynosiła tylko jedno oczko. W grze o czwartoligowy byt wciąż była również Jutrzenka Drzewce, która miała na koncie tyle samo punktów co Niebiesko-Biało-Zieloni. To właśnie między tymi trzema zespołami rozegrał się bój na ostatniej prostej sezonu 2022/23.

Co ważne, zelowianie z oboma bezpośrednimi rywalami mieli lepszy bilans spotkań bezpośrednich oraz lepszy od nich bilans bramkowy. Pisząc krótko, przy równej liczbie punktów piłkarze z naszego miasta zostaliby sklasyfikowani wyżej. Jutrzenka podejmowała u siebie RKS Radomsko (3.), a Stal Niewiadów drużynę KS Kutno (6.), czyli rywali o podobnej klasie do piątego w stawce Orkanu Buczek.

Stal Niewiadów pomimo prowadzenia 1;0 do przerwy ostatecznie przegrała swój mecz 1:2. Jutrzenka Drzewce prowadziła 1:0 i 2:1 z KS Kutno, żeby w drugiej połowie stracić aż cztery gole i przegrać 2:5. Na wysokości zadania stanęli tylko zawodnicy Włókniarza Zelów, którzy wykorzystali potknięcia rywali i remisując 2:2 z Orkanem Buczek!!!

Włókniarz Zelów vs Orkan Buczek 2:2
Bramki dla Włókniarza: Szymon Czyżewski, Eryk Smuga

Tym samym piłkarze Włókniarza Zelów zajęli ostatecznie 15. miejsce w Łódzkiej BetCris IV Lidze i co za tym idzie w sezonie 2023/24 również będą występowali na piątym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Niebiesko-Biało-Zieloni zakończyli zmagana z 33 punktami na koncie, na co złożyło się osiem zwycięstw i dziewięć remisów. Pozostałe 21 meczów zelowianie przegrali. Bilans bramek to 41-85.