Premierowe zwycięstwo Włókniarza na własnym boisku!

Premierowe zwycięstwo Włókniarza na własnym boisku! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W środowym spotkaniu ze Zrywem Wygoda, rozegranym w ramach 8. kolejki sezonu 2022/23 Betcris IV ligi łódzkiej na stadionie im. Krzysztofa Surlita, Włókniarz Zelów nie dał najmniejszych szans autsajderowi zmagań, drużynie Zrywu Wygoda, pokonując ją w stosunku 3:1.

Piłkarze Zrywu po siedmiu kolejkach rozgrywek mieli na koncie zaledwie jedno oczko, wywalczone niespodziewanie w wyjazdowym meczu z AKS SMS Łódź (3:3). Pozostałe sześć pojedynków środowi rywale zelowian przegrywali, czego efektem było ostatnie miejsce w tabeli. Włókniarz miał w swoim dorobku o sześć punktów więcej i był zdecydowanym faworytem bezpośredniego starcia.

Z tej roli piłkarze z Zelowa wywiązali się wzorowo, W 28. minucie wynik spotkania otworzył Piotr Boczkiewicz, wychowanek oraz wieloletni kapitan Włókniarza. Więcej bramek przed przerwą już nie padło, choć okazje były.

Na przestrzeni dwudziestu minut po wznowieniu gry dublet ustrzelił Igor Świątkiewicz, jeden z liderów zelowskiego klubu. Te trafienia w zasadzie przesądziły o rozstrzygnięciu środowego starcia, choć goście jeszcze starali się odwrócić losy rywalizacji.

Ich dążenia zaowocowały zdobyciem honorowego gola mniej więcej na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Nic więcej już do sieci tego popołudnia nie wpadło i tym samym Włókniarz Zelów pokonał 3:1 Zryw Wygoda.

Pierwsza domowa wygrana zelowian pozwoliła wyprzedzić MGUKS Pogoń Zduńska Wola czy KS Kutno i co za tym idzie zaowocowała awansem na trzynaste miejsce w tabeli BetCris IV Ligi łódzkiej.

Szansa na powiększenie wciąż dość skromnego dorobku punktowego już w najbliższą sobotę (10 września), kiedy to Niebiesko-Biało-Zieloni zmierzą się w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Polonią, obecnie piątym zespołem w stawce.

Przy okazji przypominamy, że w dniu meczu z Polonią, w sobotę 10 września o godzinie 16:00, w auli Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Jubileusz 100-lecia powstania ZKS Włókniarza Zelów.

Włókniarz Zelów vs Zryw Wygoda 3:1 (1:0)
Bramki: Boczkiewicz (28.), Świątkiewicz (51., 65.)
Skład wyjściowy: Bruchajzer - Fokasiew, Sikorski, Golański, Robakiewicz - Kaliski, Boczkiewicz, Jaszczak, Świątkiewicz, Waszak, Maciejewski.