Reklama

Reklama

Sprawdź, która podstawówka w gminie Zelów jest najlepsza. Ranking szkół 2023

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawdź, która podstawówka w gminie Zelów jest najlepsza. Ranking szkół 2023 - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy już tegoroczny ranking szkół podstawowych, przygotowany przez portal WaszaEdukacja.pl. W zestawieniu znalazły się szkoły z Zelowa, a także gminne placówki. Sprawdzamy, jakie miejsca zajęły i która z nich jest najlepsza.

Reklama

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował tegoroczny ranking szkół podstawowych sporządzony m.in. na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty. Wśród ponad 10 tys. placówek znalazły się również te z Zelowa i okolic. Która placówka z naszej gminy okazała się najlepsza?

Które miejsca zajęły szkoły z Zelowa i gminy?

Pierwsze miejsce wśród gminnych podstawówek zajęła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie. W zestawieniu krajowym plasuje się ona na 2139 pozycji. Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość szkół z pobliskiego Bełchatowa znalazła się na niższych miejscach w ogólnopolskim zestawieniu.

W rankingu możemy znaleźć również Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie. Placówka zajęła drugie miejsce w gminie, a w skali krajowej jest na 6458 pozycji.

Na trzecim miejscu gminnego podium znalazła się Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie, która w skali ogólnopolskiej jest na 7633 pozycji.

Kolejną placówką z Zelowa jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. „Dwójka” jest na 8909 miejscu na liście ogólnopolskiej. W gminie taki wynik plasuje ją tuż za podium, na czwartej pozycji.

Ostatnią podstawówką na liście jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Łobudzicach, która zajęła 9828 miejsce wśród wszystkich placówek w kraju. Plasuje ją to na ostatnim miejscu w gminie Zelów.

Jak powstał ranking?

Jak zapewnia twórca zestawienia, zostało ono stworzone na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych. Dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE, a także MEiN.

Organizator dodaje również, że ranking nie powinien być jednym kryterium, którym kierują się rodzice podczas wyboru szkoły dla swojej pociechy. Warto zwrócić uwagę także na atmosferę w szkole, czy zajęcia dodatkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy