Reklama

Reklama

Urząd prosi seniorów o zgłaszanie się. Chodzi o ich bezpieczeństwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Urząd prosi seniorów o zgłaszanie się. Chodzi o ich bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Zelów planuje kolejny raz zakupić i rozdać seniorom bezpłatne opaski bezpieczeństwa. W tym celu najstarsi mieszkańcy gminy chcący odebrać urządzenie proszeni są o zgłoszenie się do urzędu.

Reklama

Najstarsi mieszkańcy gminy Zelów po raz kolejny mogą zgłosić się do udziału w programie „Korpus Wsparcia Seniorów”, w ramach którego urząd planuje zakupić opaski bezpieczeństwa. Urządzenia całkowicie za darmo trafią w ręce seniorów i będą czuwać nad ich zdrowiem.

Takie opaski wyposażone mogą być w: przycisk bezpieczeństwa służący do wysyłania sygnału SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, a także funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja). Urządzenia, które trafią do mieszkańców gminy Zelów, będą posiadać co najmniej trzy z wymienionych opcji.

Opaski do seniorów trafiają całkowicie za darmo. Adresatami programu są osoby w wieku 65 lat i więcej, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.

Właśnie takie osoby mogą zgłosić w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zelowie chęć skorzystania z programu i odebrania darmowego urządzenia. Informację można przekazać osobiście lub telefonicznie do 25 stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy