Reklama

Reklama

Pieniądze dla zelowskiej szkoły. Nowy sprzęt pomoże w nauce zawodów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pieniądze dla zelowskiej szkoły. Nowy sprzęt pomoże w nauce zawodów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie otrzyma nowe wyposażenie dla kilku pracowni do nauki zawodów. Kwotę 160 tys. zł pozyskało bełchatowskie starostwo w ramach projektu „Pociąg do kariery”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Reklama

Pieniądze dla ZSP im. Kilińskiego w Zelowie będą dodatkową kwotą, jaką udało się pozyskać w ramach projektu, który ma na celu poprawę jakości kształcenia w szkole. Bełchatowskie starostwo zawnioskowało do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie wyposażenia pracowni komputerowej, pracowni mechanicznej oraz pracowni silników spalinowych. Na ten cel przeznaczone zostaną dodatkowe 163 tys. zł, a łączna kwota dofinansowania dla szkoły wyniesie aż 1,7 mln zł przy czym cały koszt projektu to blisko 2 mln zł.- Takie profesje, jak technik informatyk, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik czy ślusarz wciąż pojawiają się na listach wolnych miejsc pracy, więc kształcenie młodzieży w tych zawodach jest potrzebne – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. - Ważna jest także jakość edukacji i dlatego inwestujemy w bazę dydaktyczną w powiatowych szkołach.

Umowę na kolejne działania w projekcie, co wiąże się z przekazaniem dodatkowych środków przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, podpisali w starostwie wicemarszałek Zbigniew Ziemba oraz starosta Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk w obecności wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Zelowa Eweliny Kałuży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy