Reklama

Reklama

Rok szkolny 2022/2023. Święta, ferie, egzaminy, wakacje. Sprawdź wszystkie dni wolne aż do czerwca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1 września dzieci w całej Polsce rozpoczęły nowy rok szkolny. Najbardziej niecierpliwi uczniowie już wertują kalendarze w poszukiwaniu najbliższych dni wolnych. Spokojnie - jest ich naprawdę sporo, i to nie licząc standardowych weekendów. Chcesz wiedzieć, kiedy wpadnie kilka dni wolnego "ekstra"? Sprawdź naszą galerię.

Reklama

Zapewne niewiele osób wie, ale rok szkolny zaczyna się 1 września, a kończy formalnie - uwaga - 31 sierpnia następnego roku kalendarzowego. Dlatego też liczy tyle samo dni, co rok kalendarzowy. Oczywiście wszystkie dzieci za koniec roku szkolnego przyjmują ostatni dzień przed wakacjami. Według obowiązującego obecnie rozporządzenia Ministra Edukacji zajęcia kończą się w ostatni piątek czerwca. W tym roku szkolnym będzie to 23 czerwca 2023. 

Na 356 dni szkolnych przypada aż 179 wolnych od nauki. Oprócz weekendów są to ferie, wakacje, dni świąteczne oraz okolicznościowe. Każdy dyrektor szkoły lub placówki może w danym okresie szkolnym ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. I tak: 

  •  dla szkół podstawowych, zasadniczych szkół zawodowych, szkół policealnych oraz placówek kształcenia praktycznego i placówek kształcenia ustawicznego jest to do 8 dni;
  •  dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, liceów uzupełniających, techników i techników uzupełniających jest to do 10 dni.
 

Dodatkowe dni wolne od zajęć mogą być ustalone:

  • w dni, w których w szkole lub placówce odbywa się odpowiednio: sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, egzamin maturalny, etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe;
  • w dni świąt religijnych niebędących dniami ustawowo wolnymi od pracy, określone w przepisach o stosunku państwa do poszczególnych kościołów lub związków wyznaniowych;
  • w inne dni, jeżeli jest to uzasadnione organizacją pracy szkoły lub placówki lub potrzebami społeczności lokalnej. 
 

To oczywiście tylko dodatek do wspomnianych wakacji, ferii i najróżniejszych świąt. Jesteście ciekawi, jak w tym roku przypadają wszystkie wolne dni od szkoły, kiedy jest matura, a kiedy egzaminy ósmoklasistów? Zajrzyjcie do naszej GALERII. 

Artykuł pochodzi z portalu terazgostynin.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy