Reklama

Reklama

Zelowianie mogą zyskać kilka tysięcy złotych. Wystarczy złożyć wniosek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zelowianie mogą zyskać kilka tysięcy złotych. Wystarczy złożyć wniosek - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po dofinansowaniach do węgla przyszedł czas również na inne źródła ciepła. Zelowianie mogą starać się o dopłatę do ogrzewania. Zyskać można do 3 tysięcy złotych. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

Reklama

Zelowianie mogą już starać się o dodatek na ogrzewanie domu innymi źródłami ciepła niż węgiel.

O pieniądze ubiegać mogą się gospodarstwa, w których głównym źródłem ciepła są: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, piec kaflowy na paliwo stałe, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG lub kocioł olejowy. Należy zaznaczyć, że źródło ciepła musi być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W zależności od wykorzystywanego sposobu ogrzewania dopłaty będą różnić się od siebie. Najwięcej będzie można dostać na kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego, w tym przypadku dopłata wynosi 3 tysiące złotych. 2 tysiące złotych dostaną osoby wykorzystujące olej opałowy. Dopłata na drewno kawałkowe wynosi tysiąc złotych. Najniższe będzie dofinansowanie do LPG - tutaj można uzyskać 500 złotych.

By ubiegać się o dopłatę, trzeba w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie przy ulicy Piotrkowskiej złożyć wniosek. Specjalny formularz można również złożyć elektronicznie, z wykorzystaniem platformy ePUAP. Należy go jednak opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem osobistym. Wniosek można też  potwierdzić używając profilu zaufanego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy