BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów nadrobił zaległości

BetCris IV Liga: Włókniarz Zelów nadrobił zaległości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W środowy wieczór piłkarze Włókniarza Zelów nadrabiali ligowe zaległości. Niebiesko-Biało-Zieloni udali się do stolicy województwa, gdzie rozegrali przełożone z marca spotkanie 21. kolejki z drużyną AKS SMS Łódź.

Po trzech ostatnich porażkach – 0:5 z GKS-em Bełchatów, 0:2 ze Skalnikiem Sulejów i 1:3 z Polonią Piotrków Trybunalski – zespół Włókniarza osunął się na osiemnaste miejsce w ligowej stawce. Ekipa rywali przed starciem z zelowianami zajmowała siódmą pozycję, mając na koncie aż 30 punktów więcej.

Za drużyną gospodarza przemawiał również wynik bezpośredniej potyczki w rundzie jesiennej, którą łodzianie wygrali na Stadionie im. Krzysztofa Surlita w sposób bardzo przekonujący, bo w stosunku aż 4:1. W takich chwilach warto jednak pamiętać, że niespodzianki są nieodłączną częścią sportu. Czy do takiej doszło również w opisywanym meczu?

Niestety nie. Już do przerwy drużyna gospodarza prowadziła po trafieniach Emila Rulewicza i Szymona Gałązki. Po przerwie trzecią bramkę dla łodzian zdobył Damian Związek i było po meczu. To już dziewiętnasta porażka zelowian w sezonie 2022/23 BetCris IV Ligi.

AKS SMS Łódź vs Włókniarz Zelów 3:0 (2:0)
Bramki: Rulewicz (24.), Gałązka (35.), Związek (83.)

Następnym rywalem Włókniarza Zelów będzie Omega Kleszczów. Derby powiatu bełchatowskiego zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę 13 maja. Mecz odbędzie się na terenie rywala. Na własny obiekt Niebiesko-Biało-Zieloni wrócą w weekend 20-21 maja, kiedy to podejmą Jutrzenkę Drzewce.