Blisko dwa lata temu po raz pierwszy od długiego czasu poruszony został temat hali „Śnieżki” i przylegającego do niej terenu. Obiekt, który niegdyś pełnił funkcję lodowiska i cieszył mieszkańców gminy Zelów od wielu lat stoi opuszczony i niszczeje. Jeszcze podczas urzędowania poprzedniego burmistrza Tomasza Jachymka zrodziła się inicjatywa stworzenia w tym miejscu kompleksu sportowo-rozrywkowego, na który składać mają się: tor gokartowy, betonowy skate park, plenerowa siłownia oraz tężnia solankowa.
Gminie na ten cel udało się nawet pozyskać dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Inwestycja zaczęła jednak napotykać problemy.
Niezadowolenie mieszkańców i zagrożenie dla użytkowników
Najpierw pojawiły się głosy niezadowolenia wśród mieszkańców. Część z nich uważała, że tor gokartowy będzie ciekawą alternatywą jedynie dla wąskiego grona osób i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby budowa basenu. Z kolei osoby posiadające domy tuż przy hali obawiały się hałasu emitowanego przez pojazdy. Wówczas urząd wyjaśnił, że gminy nie stać na utrzymanie basenu, a po obiekcie będą poruszać się jedynie pojazdy elektryczne, które są cichsze od spalinowych.W międzyczasie pojawiły się również zastrzeżenia co do samego skate parku, który przy zachowaniu pierwotnego planu układu elementów, zdaniem portalu SkateNews, mógłby stwarzać zagrożenie dla użytkowników. Jednak jak zapewniła gmina, również ta kwestia ma zostać rozwiązana.
Problem ze znalezieniem wykonawcy
Inwestycja szybko napotkała jednak kolejny problem, którym był wybór wykonawcy. Okazało się, że zadanie jest zbyt drogie, aby wykonać je w całości (koszt ok. 13 mln zł). Gmina mogła pozyskać maksymalnie 8 mln zł dotacji. Zadanie zostało zatem podzielone na etapy, a tor gokartowy ma być wykonany na samym końcu.Nawet mimo to okazało się, że plan prac jest zbyt szeroki, a nowy burmistrz musiał podjąć decyzję o jego zawężeniu. Gmina chce teraz wykonać m.in. przebudowę dachu hali, budowę betonowego skateparku, siłowni zewnętrznej z tężnią solankową, utwardzenie terenu, niezbędne zewnętrzne instalacje tj. elektryczną, oświetleniową, teletechniczną, wodociągową, kanalizację deszczową i sanitarną oraz przyłącza, ogrodzenie terenu i roboty rozbiórkowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.