Reklama

Reklama

Za rejestrację samochodu zapłacisz teraz... mniej. Zobacz, jak to możliwe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Za rejestrację samochodu zapłacisz teraz... mniej. Zobacz, jak to możliwe - Zdjęcie główne

Sprzedając samochód, nie trzeba już przekazywać kupującemu karty pojazdu, która straciła ważność. Od teraz nie trzeba też naklejać na przednią szybę naklejki kontrolnej. | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Osoby, które będą rejestrowały samochód osobowy, zapłacą mniej niż dotychczas. Jakim cudem?

Reklama

Dobra informacja dla osób, które mają do zarejestrowania samochód osobowy. Od teraz zapłacą w urzędzie mniej niż dotychczas. To bardzo rzadka wiadomość w dobie wszechobecnych podwyżek.  

Chcesz sprawdzić historię pojazdu? Skorzystaj z aplikacji 

Obniżka opłaty to niejedyna zmiana. Od niedawna organy rejestrujące pojazdy oraz organy kontroli ruchu drogowego mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów, dzięki czemu wydawanie karty pojazdu i nalepki kontrolnej nie jest już konieczne. Co za tym idzie, podczas rejestracji możemy zaoszczędzić nawet 94 złote. Osoby, które będą chciały sprawdzić historię swojego pojazdu, mogą to zrobić za pomocą aplikacji mPojazd. 

Sprzedając samochód, nie musimy przekazywać nabywcy karty pojazdu, która straciła już ważność. Z kolei naklejkę, według naszego uznania, możemy zostawić na szybie, lub też ją usunąć. 

Przepisy zaczęły obowiązywać 4 września. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonuje, że to kolejne ułatwienia dla kierowców, które zostały w ostatnim czasie wprowadzone. 

Nie trzeba już wymieniać dowodu rejestracyjnego, kiedy skończy się miejsce na pieczątki z badania technicznego, nie ma konieczności wożenia ze sobą dokumentu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, a pojazd można zarejestrować w miejscu czasowego zamieszkania. Dodatkowo oszczędzimy, jeśli nie będziemy zmieniać po zakupie samochodu dotychczasowych tablic rejestracyjnych.

Musisz zarejestrować samochód? Sprawdź, ile teraz zapłacisz 

Dzięki zmianie przepisów od 4 września właściciele oszczędzają podczas rejestracji samochodu osobowego, np. sprowadzonego z zagranicy 94,5 zł (karta pojazdu - 75 zł, nalepka kontrolna - 18,5 zł, opłata ewidencyjna - 1 zł). Natomiast w przypadku rejestracji pojazdu wcześniej zarejestrowanego na terytorium Polskiej i bez zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych - 19 zł (nalepka kontrolna - 18,50 zł, opłata ewidencyjna - 0,50 zł).

Obecnie za zarejestrowania "osobówki", z wymianą tablic, zapłacimy161,50 zł. Wcześniej, w przypadku samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy było to 256 zł, a koszt zarejestrowania samochodu osobowego zarejestrowanego już na terytorium RP, bez zachowania dotychczasowych tablic, 180,5 zł.

Chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić? Jest sposób i na to

31 stycznia w życie weszły przepisy, które pozwalają na zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu, dzięki czemu nie trzeba ponosić dodatkowej opłaty. Koszt wydania nowych tablic to 80 złotych, które możemy zaoszczędzić.

Opłata za rejestracje samochodu osobowego przy zachowaniu tablic rejestracyjnych poprzedniego właściciela pojazdu wynosi 81 zł, a w przypadku, gdy nie wydaje się pozwolenia czasowego 67 zł.

Takie rozwiązanie jest możliwe, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Polskiej oraz ma czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice zgodne z obowiązującym wzorem. Przepisy nie dotyczą samochodów, które mają tzw. czarne tablice rejestracyjne oraz białe z flagą PL.

Artykuł pochodzi z portalu mojaleczyca.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy